• info@fitguru.mk

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШЕТО КЕТО МЕНИ!

Ви го претставуваме нашето ниско калорично Кето мени, единствено кулинарско искуство дизајнирано да ги разгали вашите вкусови додека ве држи цврсто на патот кон постигнување на вашите здравствени цели.

Прифаќајќи пирнципи од кето диета, нашето мени е внимателно направен избор на јадења кои се ниски со јаглени хидрати и богати со здрави масти, што го прави совршен избор за оние кои сакаат да одржат состојба на кетоза.

Нашето кето мени нуди разновидна низа на вкусни опции кои докажуваат дека јадењето со малку јаглехидрати може да биде и вкусно и хранливо. Без разлика дали сте искусен ентузијаст за кето или штотуку тргнувате на вашето патување со ниски јаглехидрати, нашето мени Кето ветува вкусно патување во светот на кетогениката што нема да сакате да го пропуштите.

Готвач

КЕТО МЕНИ

01. Појадок

Мафини од јајца
МАФИНИ ОД ЈАЈЦА

Состојки: јајца, пиперка, кромид, сланина, спанаќ, сирење

02. Ручек

ќофтиња со сапнаќ и моцарела
ЌОФТИЊА СО МОЦАРЕЛА И САПНАЌ

Состојки: јунешко месо, моцарела, спанаќ,  микс зелена салаата

03. Ужина

Апетисани
АПЕТИСАНИ

Состојки: апетисани

04. Вечера

Пилешки Крилца
ПИЛЕШКИ КРИЛЦА

Состојки: пилешки крилца, марула, зелка, грчки јогурт, карставица, оригано

01. Појадок

кето сендвич
КЕТО СЕНДВИЧ

Состојки: кето леб, грчки, веган мајо, марула, домат, сланина, јајца

02. Ручек

Кето Пилешко
КЕТО ПИЛЕШКО

Состојки: пилешко месо, чедар, салата, сланина, веган мајо

03. Ужина

кето крофна
КЕТО КРОФНА

Состојки: кето крофна

04. Вечера

авокадо туна салата
АВОКАДО ТУНА САЛАТА

Состојки: туна, марула, пченка, балсамико, авокадо, шери, црвен грав

01. Појадок

КЕТО ЧИА ПУДИНГ
КЕТО ЧИА ПУДИНГ

Состојки: чиа, стевиа, путер од кикирики, апетисани

02. Ручек

кето мисиркини плескавици
МИСИРКИНИ ПЛЕСКАВИЦИ

Состојки: мисиркин стек, веган мајо, тиквици, брокула, печурки, сланин, шери домат

03. Ужина

Апетисани
АПЕТИСАНИ

Состојки: апетисани

04. Вечера

КЕТО САЛАТА
КЕТО САЛАТА

Состојки: Авокадо, Пилешко, Чедар, Печен Бадем, Јајце, Песто Винегрете Дресинг, Марула, Бејби Рока, Кисел Кромид

01. Појадок

омлет со авокадо и сирење
ОМЛЕТ СО АВОКАДО И СИРЕЊЕ

Состојки: авокадо, јајца, сирење, домат

02. Ручек

туна криспи кето бургер
КРИСПИ ТУНА БУРГЕР

Состојки: туна, авокадо, јајце, веган мајо, марула, домат

03. Ужина

кето мафин
КЕТО МАФИН

Состојки: кето мафин

04. Вечера

Кето калифорнија чикен
КАЛИФОРНИЈА ЧИКЕН БОЛ

Состојки: авокадо, пилешко, печен бадем, шери домат, италиан дресинг, марула, варени белки

01. Појадок

кето варени јајца
ВАРЕНИ ЈАЈЦА

Состојки: јајца, сланина, урда, домат, семки

02. Ручек

кето брокули чикен бол
КЕТО БОЛ

Состојки: печурки, пилешко, брокула, црн и бел сусам, благо луто сос додаток

03. Ужина

кето крофна
КЕТО КРОФНА

Состојки: кето крофна

04. Вечера

кето телешки мускул салата
МУСКУЛ САЛАТА

Состојки: телешки мускул, веган мајо, сенф, авокадо, рукола, марула, зелка, шери

01. Појадок

омлет со сланина и моцарела
ОМЛЕТ СО СЛАНИНА И МОЦАРЕЛА

Состојки: јајца, сланина, сушени домати, пилешка шунка, сусам

02. Ручек

кето јунешко со салата
ПЕЧЕНО ЈУНЕШКО

Состојки: јунешко мелено, јајца, песто, веган мајо, марула, пиперка, рукола

03. Ужина

кето мафин
КЕТО МАФИН

Состојки: кето мафин

04. Вечера

Кето калифорнија чикен
КАЛИФОРНИЈА САЛАТА

Состојки: авокадо, пилешко, печен бадем, шери домат, италиан дресинг, марула, варени белки

01. Појадок

кето сендвич
КЕТО СЕНДВИЧ

Состојки: јајца, крем сир, пршут, домат, марула

02. Ручек

кето бол со батак
БОЛ СО ПИЛЕШКИ БАТАК

Состојки: пилешки батак, авокадо, чедар, марула, пиперка, шери домат, кромид

03. Ужина

кето крофна
КЕТО КРОФНА

Состојки: кето крофна

04. Вечера

кето пилешко со зеленчук
ПИЛЕШКО СО ЗЕЛЕНЧУК

Состојки: пилешко месо, тиквици, путер, модар домат, печурки, брокула

01. Појадок

веџи кето кајгана
ВЕЏИ КЕТО КАЈГАНА

Состојки: јајца, печурки, пиперка, пармезан

02. Ручек

КЕТО САЛАТА
КЕТО САЛАТА

Состојки: авокадо, пилешко, чедар, печен бадем, јајце, песто винегрете дресинг, марула, бејби рока, кисел кромид

03. Ужина

Апетисани
АПЕТИСАНИ

Состојки: апетисани

04. Вечера

ќофте со фета
ЌОФТИЊА СО ФЕТА СОС

Состојки: тиквици, песто сос, пилешко, фета сирење, шери, спанаќ

01. Појадок

фритата
ФРИТАТА

Состојки: козјо Сирење, шери домат, јајце, благ компир, калинка

02. Ручек

брокули сејтан бол
БРОКУЛИ И СЕЈТАН БОЛ

Состојки: брокули, сејтан, семки, слатко кисел сос,

03. Ужина

кето мафин
КЕТО МАФИН

Состојки: урда, бабури, јајце, кромид, спанаќ, зелка, ротквици, краставица

04. Вечера

салата со свежи печурки
САЛАТА СО СВЕЖИ ПЕЧУРКИ И ПИЛЕШКО

Состојки: печурки, маслиново масло, пилешко, чедар, пармезан, пченка, песто винегрете дресинг, марула, крцкави кикирики

01. Појадок

КЕТО ЧИА ПУДИНГ
КЕТО ЧИА ПУДИНГ

Состојки: чиа, бадемово млеко, путер од кикирики, апетисани

03. Вечера

кето брокули чикен бол
БРОКУЛИ ЧИКЕН БОЛ

Состојки: печурки, пилешко, брокула, црн и бел сусам, благо луто сос додаток

02. Ручек

кето крофна
КЕТО КРОФНА

Состојки: кето крофна

03. Вечера

Цезар Салата
ЦЕЗАР САЛАТА

Состојки: пилешко, марула, шери, пармезан, грчки јогурт

Ценовник
Неделно мени со два оброка (појадок и ручек) - 4.400ден
Неделно мени со три оброка (појадок, ручек и вечера) - 6.500ден
Месечно мени со два оброка -16.000ден
Месечно мени со три оброка - 24.060ден

Нарачај
кето мени

Go top