• info@fitguru.mk

Weight Loss Мени!

01. Појадок

Омлет со белки
Омлет со белки

Состојки: Белки од јајца, моцарела, домат, интегрален леб

02. Ручек

Пилешка класика
Пилешка класика

Состојки: Пилешко месо, интегрален ориз, морков, балзамико, краставица, зелка

03. Ужина

Јаболко и енерџи грин
Јаболко & Грин Енерџи Смути

Состојки: Јаболко, Грин енерџи смути

03. Вечера

Веган врап
Веган врап

Состојки: Палмино Масло, Бело Пченично Брашно, Чиа Семе, Домат, Намаз Од Црвена Леќа, Црвена Зелка, Морков, Краставица Додаток, Марула, Интегрална Тортиља, Сончогледово Масло, Пченичен Глутен

01. Појадок

Авокадо тост со кајгана
Авокадо тост со кајгана

Состојки: Јајца, интегрален леб, авокадо намаз

02. Ручек

вејтлос цезар
Цезар салата

Состојки: пилешко месо, пармезан, марула, маслинки, шери домати, семки, дресинг

03. Ужина

fit ужина
Протеински пудинг и Смути со Авокадо

Состојки: Протеин, грчки јогурт, протеински крем, смути со авокадо

03. Вечера

Умами Бол

Состојки: Интегрален ориз, црвена зелка, тофу, зачинета брокула, морков, марула, печурки, тахини сос

01. Појадок

пита од овесни снегулки
Пита од овесни снегулки

Состојки: јајца, овес, јогурт, маслинки, сирење, семе, шери домати, краставици, кисело млеко

02. Ручек

Туна салата

Состојки: Туна, марула, пченка, шери домати, црвен грав, балсамико

03. Ужина

оринџ и мафин
Портокал & Мафин

Состојки: Протеински Мафин, Портокал

03. Вечера

пилешко зеленчук
Пилешко со зеленчук

Состојки: Пилешко филе, модар домат, тиквици, благ компир, брокула

01. Појадок

Американ протеин палачинки

Состојки: Смеса за протеински палачинки, протеински крем, банана, шумско овошје

02. Ручек

вејтлос цезар
Телешки мускул салата

Состојки: Марула, телешки мускул, пармезан, шери домати, маслинки, дресинг

03. Ужина

лимон тарт и имуно микс
Лимон Тарт & Имуно Микс Смути

Состојки: Лимон тарт и Смути од банана, куркума, ѓумбир, јаболко, лимон, портокал, морков

03. Вечера

супа од зеленчук
Леќа на таи начин

Состојки: Леќа на таи начин

01. Појадок

веге кесадиља
Веге кесадиља

Состојки: Тортиља, печурки, грчки јогурт, чедар, моцарела, црвен грав, хоизин сос

02. Ручек

Пилешко бурито
Пилешко бурито

Состојки: Пилешко месо, тортиља, бел сос со копар, намаз од црвена леќа, марула

03. Ужина

кето крофна и лајт грин
Смути Лајт Грин & Кето Крофна

Состојки: Кето крофна, Смути лајт грин

03. Вечера

италиан салад
Италијанска салата

Состојки: Пармезан, краставица, наут, маслинки, шери домати, марула, кромид, дресинг

01. Појадок

Јогурт со овесни
Јогурт со овесни снегулки

Состојки: Брусница Кандирана Рефус, Јаболко, Органски Цимет Во Прав, Смеса За Јогурт Со Овесни Снегулки

02. Ручек

лосос бол
Фреш лосос бол

Состојки: Лосос, марула, теријаки сос, пченка, авокадо, морков

03. Ужина

Чоко тарт и лимонада
Цеден Лимон & Чоко Тарт

Состојки: Лимонада, чоколаден тарт без шеќер

03. Вечера

Брокули сејтан бол
Брокули сејтан бол

Состојки: Брокула, печурки, семки, сејтан, благо лут сос

01. Појадок

кајгана од белки
Кајгана од белки

Состојки: Јајца, печурки, урда , шери домати, интегрален леб

02. Ручек

пилешко со брокула
Пилешко со брокула

Состојки: пилешко, брокула, интегрален ориз

03. Вечера

еспресо и цеден портокал
Еспресо бомбици & Цеден портокал

Состојки: Еспресо бомбици без шеќер, Цеден портокал

03. Вечера

супа од зеленчук
Супа од зеленчук

Состојки: Супа од зеленчук

01. Појадок

Протеинско смути
Протеинко смути

Состојки: Протеин, банана, малини, јагоди, јогурт, млеко, овес

02. Ручек

веган бурито луто
Веган луто бурито

Состојки: Тортиља, авокадо, хоизин сос, марула, лут ориз со зеленчук

03. Вечера

ванила тарт
Протеин пудинг & Ванила тарт

Состојки: Ванила тарт, протеин пудинг

03. Вечера

супа од зеленчук
Супа од печурки

Состојки: Супа од печурки

01. Појадок

авокадо тост со блитва
Авокадо тост со блитва и козјо сирење

Состојки: Авокадо, Леб Интегрален, Козјо Сирење, Домат, Блитва

02. Ручек

пилешко со брокула
Пилешко со брокула

Состојки: Пилешко, печурки, брокула, сусам, благ лут сос

03. Вечера

смути фреш бол
ФитГуру салата

Состојки: Кето крофна, јогурт бери смути

03. Вечера

веган вок
Веган вок

Состојки: Интегрален ориз, модар домат, хоизин сос, тиквици, црвени пиперки, зелени пиперки, кикирики, тофу

01. Појадок

фритата
Фритата

Состојки: Козјо Сирење, Шери Домат, Јајце, Благ Компир, Калинка

02. Ручек

слатко кисел чикен вок
Слатко кисел чикен вок

Состојки: Пилешко, Слатко Кисело Сос, Морков, Кикирики, Црвени Пиперки, Зелени Пиперки, Бел Кромид, Ананас

03. Ужина

rice cakes
Rice Cakes со хумус и домат

Состојки: 3 рајс кејкс со хумус и шери домат

03. Вечера

салата со сирење
Салата со сирење и дресинг од јагода

Состојки: Марула, Сиров Орев, Сончогледово Семе, Семка Од Тиква, Печен Сладок Компир, Дресинг Од Јагода, Козјо Сирење

Инструкции

Weight Loss менито е посебен креиран режим на исхрана, наменет е за сите оние кои сакаат на најдобар можен начин ја регулираат својата телесна маса, променат животниот стил а притоа да го подобрат и своето здравје.

Ова мени се состои од навистина ниско калорични оброци богати со витамини, протеини и минерали. Ова мени е креирано специјално да ги намали вашите килограми а пред тоа да не го наруши вашето здравје. Најпогодно е за жени и мажи кои не се многу активни во текот на денот или немаат време за вежбање. Ова мени во просек на дневно ниво содржи од 1200-1300 калории.

Менито содржи во просек околу 100гр протеини во денот, подржани од незаситени масти, влакна, минерали и витамини.

Доколку сакате да постигнете максимални резултати внимавајте на следново:

– Не консумирајте алкохол, сокови, рафинирани шеќери и сл.
– Пијте вода, кафе без шеќер, сите видови на чајеви без засладувачи.
– Доколку вашиот процес на слабеење после одредено време почне да стагнира тоа значи дека треба или да појачате на активност во денот (кардио и сл.) или да исфлите една ужинка од дневниот внес.
– Ако порцијата ви е многу обилна може да ја изедете понатака во текот на денот. 

Менито се состои од 50 различни оброци составени во две недели кои потоа се повторуваат.

Оброците се прават наутро пред вашата достава. Доставата е секој работен ден од 09-10.30 часот и истата е бесплатна. Со достава се започнува од понеделник (пример: доколку направите нарачка во среда, со достава ќе започнеме во понеделникот што доаѓа).

Ценовник
Неделно мени - 5.500ден
Месечно мени -21.500ден
 • Природни и свежи намирници
  Секогаш свежи, никогаш замрзнати. Сите оброци се без рафинирани шеќери, хормони, антибиотици и GMOs.
 • Разновидност во оброците
  Повеќе од 100 разновидни оброци
 • Еко пакување
  Се стремиме да бидеме што е можно повеќе eco-friendly!
 • Нема готвење
  Немаш потреба од пазарење, готвење, а уште помалку од чистење!

Само еден чекор те дели од сосема нов начин на живот

Go top