• info@fitguru.mk

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШЕТО КЕТО МЕНИ!

Ви го претставуваме нашето ниско калорично Кето мени, единствено кулинарско искуство дизајнирано да ги разгали вашите вкусови додека ве држи цврсто на патот кон постигнување на вашите здравствени цели.

Прифаќајќи пирнципи од кето диета, нашето мени е внимателно направен избор на јадења кои се ниски со јаглени хидрати и богати со здрави масти, што го прави совршен избор за оние кои сакаат да одржат состојба на кетоза.

Нашето кето мени нуди разновидна низа на вкусни опции кои докажуваат дека јадењето со малку јаглехидрати може да биде и вкусно и хранливо. Без разлика дали сте искусен ентузијаст за кето или штотуку тргнувате на вашето патување со ниски јаглехидрати, нашето мени Кето ветува вкусно патување во светот на кетогениката што нема да сакате да го пропуштите.

Готвач
Слабеење

НАМАЛЕТЕ КИЛОГРАМИ СО НАШЕТО КЕТО МЕНИ!

Прифатете поздрав и потенок себе, со моќта на нашето специјално изработено кето мени. Дизајнирано да го поддржи вашето патување за слабеење, нашето мени нуди вкусна низа оброци со малку јаглехидрати и многу маснотии кои ви помагаат да ги ослободите вишокот килограми додека уживате во секој залак.

Кетогенските принципи во срцето на нашето мени ја промовираат состојбата на кетоза, каде што вашето тело ефикасно ги согорува мастите за енергија, што го прави губењето на тежината подостапно.

Без разлика дали сте искусен ентузијаст за кето или нов во диетата, нашето кето мени е ваш врвен придружник во постигнувањето на целите за слабеење, овозможувајќи ви да го вкусите вкусот на успехот еден задоволувачки оброк во исто време.

КЕТО МЕНИ

01. Појадок

омлет со печурки
Омлет со печурки

Состојки: јајца, печурки, сирење, марула, краставица, сирење.

 • 32гр
  Протеин
 • 28гр
  Масти
 • 11гр
  Јаглехидрати
 • 425
  Калории

02. Ручек

омлет со печурки
Јунешка плескавица

Состојки: јунешко месо, моцарела, брокула, путер, маслиново.

 • 57гр
  Протеин
 • 40гр
  Масти
 • 10гр
  Јаглехидрати
 • 632
  Калории

03. Вечера

омлет со печурки
Салата со пилешко

Состојки: пилешко месо, авокадо, пиперка, вегански мајонез, дресинг.

 • 50гр
  Протеин
 • 45гр
  Масти
 • 16гр.
  Јаглехидрати
 • 677
  Калории

01. Појадок

омлет со печурки
Кето сендвич

Состојки: сенф, марула, мортадела, домат, кисели краставици

 • 28гр
  Протеини
 • 58гр
  Масти
 • 13g
  Јаглехидрати
 • 691
  Калории

02. Ручек

Пилешко со зеленчук
Пилешко пармезан

Состојки: пилешко месо, пармезан, тиквици, зелка, марула, домат, балсамико.

 • 75гр
  Протеин
 • 23гр
  Масти
 • 3гр
  Јаглехидрати
 • 521
  Калории

03. Вечера

омлет со печурки
Туна салата

Состојки: туна, пиперки, марула, кисели краставици, кромид.

 • 38гр
  Протеин
 • 39гр
  Масти
 • 8гр
  Јаглехидрати
 • 450
  Калории

01. Појадок

омлет со печурки
Попај омлет

Состојки:јајца, спанаќ, сланина, домат, маслинки, урда, краставици

 • 41гр
  Протеин
 • 41гр
  Масти
 • 8гр
  Јаглехидрати
 • 563
  Калории

02. Ручек

Печен Лосос
Печен лосос

Состојки: лосос, лимон, путе, брокула, карфиол, морков

 • 49гр
  Протеин
 • 41гр
  Масти
 • 16гр
  Јаглехидрати
 • 632
  Калории

03. Вечера

Пилешко со грилован зеленчук
Грилован зеленчук со пилешко

Состојки: пилешко месо, маслиново, тиквици, карфиол, брокула, морков, кромид, печурки, модар домат.

 • 35гр
  Протеин
 • 24гр
  Масти
 • 14гр
  Јаглехидрати
 • 413
  Калории

01. Појадок

Грчки јогурт со овошје
Грчки јогурт со шумско овошје

Состојки: грчки јогурт, цимет, шумско овошје, стевиа, путер од кикирики, екстракт од ванила, бадем

 • 26гр
  Протеин
 • 15гр
  Масти
 • 18гр
  Јаглехидрати
 • 312
  Калории

02. Ручек

Ќофте салата
Ќофте со салата

Состојки: јунешко месо, ајсберг, марула, кисели краставици, кромид, лук, морков, доматен сос, чубрика, домат.

 • 50гр
  Протеин
 • 44гр
  Масти
 • 12гр
  Јаглехидрати
 • 684
  Калории

03. Вечера

Калифорнија чикен
Калифрониан чикен бол

Состојки: авокадо, пилешко, печен бадем, шери домат, италиан дресинг, марула, варени белки

 • 42гр
  Протеин
 • 35гр
  Масти
 • 17гр
  Јаглехидрати
 • 551
  Калории

01. Појадок

омлет со печурки
Варени јајца

Состојки: јајца, краставица, црвен грав, краставица, домат

Состојки: прокељ, сланина, стевиа, сол

 • 26 g
  Протеини
 • 8 g
  Масти
 • 15гр
  Јаглехидрати
 • 417 kkal
  Калории

03. Вечера

Салата со јајца и сланина
Фит салата

Состојки: пилешко, јајца, марула, кисели краставици, авокадо, домат, пиперка, сланина, веган мајо

 • 66гр
  Протеин
 • 37гр
  Масти
 • 10гр
  Јаглехидрати
 • 641
  Калории

02. Ручек

омлет со печурки
Пилешка салата

Состојки: пилешко, јајца, сланина, шери домат, кисели краставици, авокадо, веган мајо, сенф

 • 44гр
  Протеин
 • 32гр
  Масти
 • 3гр
  Јаглехидрати
 • 448 kcal
  Калории

01. Појадок

Јајца на око
Јајца на око

Состојки: јајца, шери, сланина, авокадо, сирење,

 • 32гр
  Протеин
 • 28гр
  Масти
 • 11гр
  Јаглехидрати
 • 425
  Калории

02. Ручек

Кето салата
Кето салад

Состојки: авокадо, пилешко, печен бадем, јајце, песто, марула, бејби рока, кисел кромид

 • 57гр
  Протеин
 • 40гр
  Масти
 • 10гр
  Јаглехидрати
 • 632
  Калории

03. Вечера

омлет со печурки
Прокељ со сланина

Состојки: прокељ, сланина, стевиа, сол

 • 50гр
  Протеин
 • 45гр
  Масти
 • 16гр.
  Јаглехидрати
 • 677
  Калории

01. Појадок

Мафини од зеленчук
Мафини со зеленчук

Состојки: јајце, кромид, пиперка, сирење, спанаќ, шунка

 • 28гр
  Протеини
 • 58гр
  Масти
 • 13g
  Јаглехидрати
 • 691
  Калории

03. Вечера

Полнето пилешко
Полнето пилешко со моцарела и доматен сос

Состојки: пилешко, доматен сос, моцарела, сенф, рукола, пармезан, домат

 • 38гр
  Протеин
 • 39гр
  Масти
 • 8гр
  Јаглехидрати
 • 450
  Калории

02. Ручек

Пилешко со зеленчук
Салата со јајца

Состојки: Јајца, сланина, мајонез, сенф, магдонос

 • 75гр
  Протеин
 • 23гр
  Масти
 • 3гр
  Јаглехидрати
 • 521
  Калории

01. Појадок

омлет со печурки
Омлет со кулен

Состојки: јајца, кулен, чедар, магдонос

 • 41гр
  Протеин
 • 41гр
  Масти
 • 8гр
  Јаглехидрати
 • 563
  Калории

03. Вечера

Мусака
Кето мусака

Состојки: јунешко месо, тиквици, јајце, моцарела, кромид, лук, доматен сос

 • 35гр
  Протеин
 • 24гр
  Масти
 • 14гр
  Јаглехидрати
 • 413
  Калории

02. Ручек

омлет со печурки
Песто тиквици со пилешко

Состојки: тиквици, песто сос, пилешко, фета сирење, шери, спанаќ

 • 49гр
  Протеин
 • 41гр
  Масти
 • 16гр
  Јаглехидрати
 • 632
  Калории

01. Појадок

омлет со печурки
Кето сендвич

Состојки: кето леб, крем сир, домат, марула, јајца на око, сланина

 • 26гр
  Протеин
 • 15гр
  Масти
 • 18гр
  Јаглехидрати
 • 312
  Калории

03. Вечера

омлет со печурки
Ослиќ пица

Состојки: ослиќ, доматен сос, моцарела, лук во прав, оригано, зелка, марула

 • 42гр
  Протеин
 • 35гр
  Масти
 • 17гр
  Јаглехидрати
 • 551
  Калории

02. Ручек

Полнети бабури
Полнети пиперки

Состојки: урда, бабури, јајце, кромид, спанаќ, зелка, ротквици, краставица

 • 50гр
  Протеин
 • 44гр
  Масти
 • 12гр
  Јаглехидрати
 • 684
  Калории

01. Појадок

омлет со печурки
Јајца со горгонзола

Состојки: горгонзола, јајца, моцарела, авокадо, шери

Состојки: прокељ, сланина, стевиа, сол

 • 26 g
  Протеини
 • 8 g
  Масти
 • 15гр
  Јаглехидрати
 • 417 kkal
  Калории

03. Вечера

омлет со печурки
Кето бургер

Состојки: кето леб, јунешка плескавица, марула, сланина, чедар, кромид, сос

 • 66гр
  Протеин
 • 37гр
  Масти
 • 10гр
  Јаглехидрати
 • 641
  Калории

02. Ручек

омлет со печурки
Кето пилешко со путер и сланина

Состојки: пилешко, путер, сланина, брокула, зелка

 • 44гр
  Протеин
 • 32гр
  Масти
 • 3гр
  Јаглехидрати
 • 448 kcal
  Калории
Ценовник
Неделно мени со два оброка (појадок и ручек) - 4.400ден
Неделно мени со три оброка (појадок, ручек и вечера) - 6.500ден
Месечно мени со два оброка -16.000ден
Месечно мени со три оброка - 24.060ден

Нарачај
кето мени

Go top