• info@fitguru.mk

ВЕГЕТАРИЈАНСКО МЕНИ

01. Појадок

Фритата

Состојки: јајца, хопла, бибер,печурки, кромид, спанаќ, шери домат, кашкавал

 • 37гр
  Протеини
 • 23гр
  Масти
 • 12гр
  Јаглехидрати
 • 404
  Калории

02. Ручек

Италиан салад

Состојки: пармезан, краставица, маслинки, шери домат, италиан дресинг, наут, црвен кромид, марула.

 • 18гр
  Протеини
 • 9гр
  Масти
 • 42гр
  Јаглехидрати
 • 336
  Калории

03. Вечера

Вегетаријанска базилико паста

Состојки: интегрални шпагети, базилико сос, печурки, пармезан.

 • 18гр
  Протеини
 • 22гр
  Масти
 • 75гр
  Јаглехидрати
 • 583
  Калории

01. Појадок

омлет со печурки
Поширани јајца

Состојки: јајца, интегрален леб, рукола, намаз од цвекло, шери домат

 • 50гр
  Протеини
 • 26гр
  Масти
 • 89гр
  Јаглехидрати
 • 790
  Калории

02. Ручек

Умами бол

Состојки: интегрален ориз, црвена зелка, морков, тофу, брокула, марула, тахини сос, балсамирани печурки

 • 10гр
  Протеини
 • 19гр
  Масти
 • 55гр
  Јаглехидрати
 • 444
  Калории

03. Вечера

Веган вок

Состојки: модар домат, хоизин сос, тиквици, кикирики, тофу, црвени пиперки, зелени пиперки

 • 8гр
  Протеини
 • 15гр
  Масти
 • 33гр
  Јаглехидрати
 • 310
  Калории

01. Појадок

омлет со печурки
Vege Protein Oats

Состојки: овес, веган протеин, јагоди, банана, путер од кикирики, млеко од индиски ореви

 • 41гр
  Протеини
 • 33гр
  Масти
 • 66гр
  Јаглехидрати
 • 731
  Калории

02. Ручек

омлет со печурки
Рижото со зеленчук

Состојки: интегрален ориз, брокула, тиквици, модар домат, печурки

 • 21гр
  Протеини
 • 54гр
  Масти
 • 37гр
  Јаглехидрати
 • 717
  Калории

03. Вечера

Вегетаријанска кесадиља

Состојки: тортиља, чедар, моцарела, печурки, хоизин сос, црвен грав

 • 24гр
  Протеини
 • 24гр
  Масти
 • 12гр
  Јаглехидрати
 • 360
  Калории

01. Појадок

Тофу Кајгана

Состојки: тофу, куркума, кокосово млеко, чедар вегански, леб, домат

 • 31гр
  Протеини
 • 20гр
  Масти
 • 27гр
  Јаглехидрати
 • 424
  Калории

02. Ручек

омлет со печурки
Веган Бургер

Состојки: Бургер лепче, сос, марула, домат, веган плескавица, кашкавал

 • 35гр
  Протеин
 • 23гр
  Масти
 • 91гр
  Јаглехидрати
 • 719
  Калории

03. Вечера

омлет со печурки
Салата од козјо сирење и прелив од јагоди

Состојки: марула, сирење, сладок компир, семки, ореви, дресинг јагода.

 • 7гр
  Протеини
 • 23гр
  Масти
 • 43гр
  Јаглехидрати
 • 407
  Калории

01. Појадок

Пилешки тост
Капрезе панини

Состојки: багет, моцарела, песто, домат

 • 26гр
  Протеини
 • 34гр
  Масти
 • 69гр
  Јаглехидрати
 • 701
  Калории

02. Ручек

Веге лазања

Состојки: црвен грав, пченка, црвен кромид, коријандер, тортиља, доматен сос, кашкавал, црвена пиперка

 • 32гр
  Протеини
 • 18гр
  Масти
 • 50гр
  Јаглехидрати
 • 496
  Калории

03. Вечера

Веган луто бурито

Состојки: печурки, интегрален ориз, брокула, црвена зелка, морков.

 • 8гр
  Протеини
 • 27гр
  Масти
 • 63гр
  Јаглехидрати
 • 527
  Калории

1500-1800 калории на ден

Веге менито е направено Од Симона Коруновска, професионален нутриционист. Оваа исхрана се базира на широк спектар на растителна храна како што е овошјето, зеленчукот, целите зрна, јаткасти и мешункави плодови.

01. Појадок

Сладок протеинск појадок
Сладок појадок

Состојки: киноа, грчки јогурт, банана, агавае, малини, бадем

 • 37гр
  Протеини
 • 23гр
  Масти
 • 12гр
  Јаглехидрати
 • 404
  Калории

02. Ручек

Веган салата

Состојки: рукола, марула, димено тофу, наут, шери домат, хељда, киноа, ореви

 • 18гр
  Протеини
 • 9гр
  Масти
 • 42гр
  Јаглехидрати
 • 336
  Калории

03. Вечера

Веган вок

Состојки: интегрален ориз, модар домат, хоизин сос, тиквици, кикирики, тофу, пиперки

 • 18гр
  Протеини
 • 22гр
  Масти
 • 75гр
  Јаглехидрати
 • 583
  Калории

01. Појадок

омлет со печурки
Брекфаст Кесадиља

Состојки: јајца, тортиља, хумус, фета сирење, домат, бејби спанаќ

 • 8гр
  Протеини
 • 8гр
  Масти
 • 40гр
  Јаглехидрати
 • 400
  Калории

02. Ручек

Веган сејтан бурито

Состојки: тортиља, интегрален ориз, веган мајо, печен компир, сејтан, салса, гвакамоле, марула

 • 18гр
  Протеини
 • 18гр
  Масти
 • 70гр
  Јаглехидрати
 • 444
  Калории

03. Вечера

Веган базилико паста

Состојки: интегрална паста, модар домат, тиквици, базилико сос

 • 14гр
  Протеини
 • 21гр
  Масти
 • 82гр
  Јаглехидрати
 • 578
  Калории

01. Појадок

Палачинки

Состојки: смеса за палачинки, веган крем, џем од малина, банана

 • 41гр
  Протеини
 • 33гр
  Масти
 • 66гр
  Јаглехидрати
 • 731
  Калории

02. Ручек

Вегетаријанска кесадиља

Состојки: тортиља, грчки јогурт, хоизин сос, чедар, моцарела, црвен грав

 • 21гр
  Протеини
 • 54гр
  Масти
 • 37гр
  Јаглехидрати
 • 717
  Калории

03. Вечера

Плеин веган бол

Состојки: интегрален ориз, печурки, балсамико, маслиново масло, брокула, црвена зелка, морков

 • 24гр
  Протеини
 • 24гр
  Масти
 • 12гр
  Јаглехидрати
 • 360
  Калории

01. Појадок

Брекфаст Бурито

Состојки: авокадо, тортиља, печен компир, намаз од леќа, шери домат, јајце, марула

 • 31гр
  Протеини
 • 20гр
  Масти
 • 27гр
  Јаглехидрати
 • 424
  Калории

02. Ручек

Веган песто паста

Состојки: интегрална паста, песто сос, модар домат, маслинки, тиквици

 • 35гр
  Протеин
 • 23гр
  Масти
 • 91гр
  Јаглехидрати
 • 719
  Калории

03. Вечера

Веге кари бол

Состојки: кари, кокосово млеко, сејтан, наут

 • 7гр
  Протеини
 • 23гр
  Масти
 • 43гр
  Јаглехидрати
 • 407
  Калории

01. Појадок

Чиа Пудинг
Веган Чиа

Состојки: чиа, млеко од индиски ореви, путер кикирки, агаве, малини, банана

 • 26гр
  Протеини
 • 34гр
  Масти
 • 69гр
  Јаглехидрати
 • 701
  Калории

02. Ручек

Пица од тиквици

Состојки: тиквици, брашно, јајца, спанаќ, шери домат, кашкавал, веган мајо

 • 32гр
  Протеини
 • 18гр
  Масти
 • 50гр
  Јаглехидрати
 • 496
  Калории

03. Вечера

Плеин веган бол со ориз

Состојки: печен бадем, семки од тиква, сончоглед, песто сос, наут, брокула, марула. црвен грав

 • 8гр
  Протеини
 • 27гр
  Масти
 • 63гр
  Јаглехидрати
 • 527
  Калории

1500-1800 калории на ден

Ценовник
Неделно мени со два оброка (појадок и ручек) - 3.210ден
Неделно мени со три оброка (појадок, ручек и вечера) - 4.615ден
Месечно мени со два оброка - 12.840ден
Месечно мени со три оброка - 18.640ден
 • Природни и свежи намирници
  Секогаш свежи, никогаш замрзнати. Сите оброци се без рафинирани шеќери, хормони, антибиотици и GMOs.
 • Разновидност во оброците
  Повеќе од 100 разновидни оброци
 • Еко пакување
  Се стремиме да бидеме што е можно повеќе eco-friendly!
 • Нема готвење
  Немаш потреба од пазарење, готвење, а уште помалку од чистење!

Само еден чекор те дели од сосема нов начин на живот

Go top