• info@fitguru.mk

ПРОТЕИНСКО МЕНИ!

Протеинска диета со високо протеински оброци со низок број на калории. Мени создадено за сите возрасти, за сите кои вежбаат, сакаат да намалат килограми или едноставно да се хранат здраво.

без (9)

ПРОТЕИНСКО МЕНИ

01. Појадок

Омлет со благ компир
Омлет со благ компир

Состојки: Јајца,благ компир, кечап со стевиа

02. Ручек

Болоњезе паста

Состојки: Паста, мелено месо, доматен сос, пармезан

03. Ужина

Палачинка без глутен и шеќер
Палачинка без глутен и шеќер

Состојки: Смеса за палачинка, протеински крем, банана, шумско овошје

04. Вечера

Цезар Салата
Цезар салата

Состојки: Пилешки стек, марула, шери домати, кубети, грчки јогурт, пармезан, маслинки

01. Појадок

Протеински палачинки
ПРОТЕИНСКИ ПАЛАЧИНКИ

Состојки: Смеса за палачинки, протеин, протеински крем, банана, шумско овошје

02. Ручек

Слатко кисел чикен вок
СЛАТКО КИСЕЛ ЧИКЕН ВОК

Состојки: Пилешки стек, интегрален ориз, ананас, пиперки, кромид, лук, слатко кисел сос, морков, кикирики

03. Ужина

Лајт Грин & мафин
ЛАЈТ ГРИН СМУТИ & МАФИН

Состојки: Банана, ѓумбир, јаболко, банана, блитва & протеински мафин

04. Вечера

Авокадо туна салата
АВОКАДО ТУНА САЛАТА

Состојки: Туна, авокадо, марула, пченка, црвен грав, балзамик, шери домат.

01. Појадок

Шакшука
ШАКШУКА

Состојки: Јајца, доматен сос, моцарела, кобасица, интегрален леб

02. Ручек

BEEF BOWL

Состојки: Интегрален ориз, јунешко мелено месо, доматен сос, домат, пченка, црвен грав, кромид, сос од веган мајо, грчки јогурт и сенф

03. Ужина

Веган чоколадна торта
ВЕГАН ЧОКОЛАДНА ТОРТА

Состојки: Веганска чоколадна торта, без шеќер

04. Вечера

Пилешко со благ компир
ПИЛЕШКО СО БЛАГ КОМПИР

Состојки: Пилешки стек, благ компир,тиквица, брокула

01. Појадок

ПОПАЈ ОМЛЕТ

Состојки: Јајца, спанаќ, козјо сирење, домат, интегрален леб, пилешки гради

02. Ручек

протеинска песто паста
ПРОТЕИНСКА ПЕСТО ПАСТА

Состојки: Интегрална паста, пилешко месо, песто сос, пармезан

03. Ужина

Чизкејк
Чизкејк

Состојки: Чизкејк без шеќер

04. Вечера

чикен фахита со јајца
ЧИКЕН ФАХИТА СО ЈАЈЦА

Состојки: Пилешки стек, јајца, шери домат, тиквици, пармезан

01. Појадок

авокадо тост и чиа
АВОКАДО ТОСТ & ЧИА ПУДИНГ

Состојки: Куркума, Авокадо, Леб Интегрален, Тофу, Веганска Сланина Од Кокос, Кокосово Млеко, Чиа пудинг

02. Ручек

пб чикен бол
ПБ ЧИКЕН БОЛ

Состојки: Пилешки стек, сос од путер од кикирики, марула, благ компир, кромид, ориз, авокадо

03. Ужина

ПРОТЕИН СМУТИ

Состојки: Банана, Whey протеин, млеко, јагоди, овес, малини

04. Вечера

омлет со печурки
ПРОТЕИН САЛАД

Состојки: Јунешки мускул, зелка, компир, кромид, домат, кисели краставици

01. Појадок

брекфаст бурито
БРЕКФАСТ БУРИТО

Состојки: Тортиља, авокадо, јајца, марула, шери домат, намаз од леќа

02. Ручек

ќофте во доматен сос со благ компир
ЌОФТЕ ВО ДОМАТЕН СОС СО БЛАГ КОМПИР

Состојки: Јунешко мелено месо, јајце, доматен сос, благ компир

03. Ужина

Протеин пудинг
ПРОТЕИНСКИ ПУДИНГ

Состојки: Грчки јогурт, протеин, протеински крем

04. Вечера

тако чикен бол
ТАКО ЧИКЕН БОЛ

Состојки: Авокадо, марула, пилешко, чедар, салса, пченка, италиан дресинг, интегрален чипс, пченка

01. Појадок

whey oats
WHEY ОATS

Состојки: Овес, гранола, грчки јогурт, протеин, шумско овошје

02. Ручек

КОРНФЛЕКС ПИЛЕШКИ ПРСТИ

Состојки: Пилешки стек, корнфлекс, јајце, компир, мед и сенф сос

03. Ужина

ЈОГУРТ СО ОВЕСНИ СНЕГУЛКИ

Состојки: Јогурт, овес, малини, брусница, цимет

04. Вечера

пилешко луто бурито
ПИЛЕШКО ЛУТО БУРИТО

Состојки: Пилешко месо, тортиља, хоизин сос, марула, ориз, лут сос

01. Појадок

Кесадиља со јајца
КЕСАДИЉА

Состојки: Тортиља, јајца, пилешки гради, грчки јогурт, марула, чедар, домат

02. Ручек

бургер
БУРГЕР

Состојки: Јунешко месо, бургер леб, јајце, печен компир, марула, домат, чедар, сос

03. Ужина

ПРОТЕИНСКО СМУТИ

Состојки: Банана, Whey протеин, млеко, јагоди, овес, малина

04. Вечера

Протеинска базилико паста
ПРОТЕИНСКА БАЗИЛИКО ПАСТА

Состојки: Базилико сос, интегрални шпагети, пилешки стек, пармезан

01. Појадок

Сладок протеински појадок
СЛАДОК ПРОТЕИНСКИ ПОЈАДОК

Состојки: Киноа, грчки јогурт, протеин, агаве, банана, бадеми, шумско овошје

02. Ручек

ТЕРИЈАКИ ПИЛЕШКО
ТЕРИЈАКИ ПИЛЕШКО

Состојки: Пилешки стек, интегрален ориз, теријаки сос, грашок, пченка

03. Ужина

протеински мафини
ПРОТЕИНСКИ МАФИНИ

Состојки: Два протеински мафини

04. Вечера

Пилешка салата со песто
ПИЛЕШКА САЛАТА СО ПЕСТО

Состојки: Пилешко месо, варено јајце, песто сос, бадеми, авокадо, марула, чедар

01. Појадок

омлет со сланина и моцарела
ОМЛЕТ СО СЛАНИНА И МОЦАРЕЛА

Состојки: Јајца, моцарела, сланина, пилешки гради, сушени домати, интегрален леб

02. Ручек

BEEF КЕСАДИЉА
BEEF КЕСАДИЉА

Состојки: Тортиља, јунешко месо, домат, чедар, марула, грчки, оригано, сенф, краставица, компир

03. Ужина

ФРЕШ БЕРИ & ОРИНЏ ТРУФЛЕ
ФРЕШ БЕРИ & ОРАНЖ ТРУФЛЕ

Состојки: Банана, малини, јагоди, боровница & оранж труфле

04. Вечера

Плескавица од мисирка
ПЛЕСКАВИЦИ ОД МИСИРКА

Состојки: мисиркини гради, интегрален ориз, јајца, домат, кромид, пиперка, маслинки, марула

1700-2000 калории на ден

Ценовник:
Неделно мени со три оброка (појадок, ручек и ужина) - 4.100ден
Неделно мени со четири оброка (појадок, ручек, ужина и вечера) - 5.750ден
Месечно мени со три оброка - 16.200ден
Месечно мени со четири оброка - 21.500ден
 • Природни и свежи намирници
  Секогаш свежи, никогаш замрзнати. Сите оброци се без рафинирани шеќери, хормони, антибиотици и GMOs.
 • Разновидност во оброците
  Повеќе од 100 разновидни оброци
 • Еко пакување
  Се стремиме да бидеме што е можно повеќе eco-friendly!
 • Нема готвење
  Немаш потреба од пазарење, готвење, а уште помалку од чистење!

Само еден чекор те дели од сосема нов начин на живот

Go top