• info@fitguru.mk
header weight loss photo
FitGuru

Нова ера на губење килограми: Претставување на Холистичката Програма на FitGuru

Губењето на телесна тежина често е пат исполнет со неизвесност и безброј прашања. Како некој ефективно да изгуби тежина? Што треба да содржи идеалното мени за губење на тежината? Како да се одржи здрава исхрана за време на работна недела? Каков вид на вежбање е најкорисен? Во FitGuru , ги слушнавме вашите загрижености, и како одговор, со големо возб …

март 5, 20240 comments
FitGuru

FitGuru на Работното Место: Поттикнување на Здравје и Продуктивност

Во динамичното работно опкружување денес, одржувањето на здрава исхрана е предизвик за многумина, без разлика на индустријата. Токму тука FitGuru влегува во игра, нудејќи решение кое ги трансформира навиките и директно влијае на твојата продуктивност и здравје. Замислете си свет во кој не мора постојано да размислувате што ќе јадете за време на рабо …

февруари 12, 20240 comments
Како до повеќе протеин во денот
FitGuru

Како до повеќе протеин во денот!

Протеините се сложени молекули направени од амино киселини, кои често се нарекуваат градежни блокови на протеините. Постојат 20 различни амино киселини, а нашите тела можат да произведуваат некои од нив по природен пат. Сепак, есенцијалните амино киселини мора да се внесат преку исхрана. Овде доаѓа до израз важноста од консумирање разновидна храна …

ноември 21, 20230 comments
Кето исхрана
FitGuru

Kето исхрана: Отпакување на моќта на јадењето со малку јаглехидрати

Во свет каде диетите и нутриционистичките трендови се чини дека доаѓаат и си одат, кетогена диета, или накратко кето исхрана, го издржа тестот на времето. Појавувајќи се како еден од најпопуларните диететски пристапи, кето диетата привлече внимание поради нејзиниот потенцијал да помогне во губење на тежината, подобрена ментална јасност и подобро цел …

октомври 24, 20230 comments
Детокс сокчиња
FitGuru

Ревитализирај се во 5-дена со нашето ново детокс мени

Во денешниот свет со брзо темпо, лесно е да го занемариме нашето тело и да се препуштиме на нездрави навики во исхраната. Последиците од таквото однесување може да не остават да се чуствуваме тромо, надуено и без енергија. Затоа тука на помош доаѓа нашето ново 5 дневно мени за детоксикација. Дизајнирано да го рестартира вашето тело и ум, ова мени е …

септември 5, 20230 comments
Здрава исхрана
FitGuru

Зошто е неопходно да се храниш здраво

Консумирањето на здрави и балансирани оброци е неопходно за одржување на добро здравје. Добро е познато, храната што ја внесуваме во нашето тело значително влијае врз нашето здравје, енергија и ментална благосостојба. Сепак, пронаоѓањето и достапноста на здрава храна во овој брз и зафатен начин на живот, за некои може да биде вистински предизвик. В …

април 20, 20230 comments
FitGuru подготовка оброци
FitGuru

Немаш изговор да не се храниш здраво

Фит гуру е првата и единствена платформа за испорака на здрави оброци во земјата. Нашите вкусни оброци подготвени од врвните готвачи се секогаш свежи и зготвени со најдобрите и најквалитетните состојки. На www.fitguru.mk може да најдете четири практични менија: Протеинско, Кето, Веганско, и Ротација на јаглехидрати. Избери го Фит гуру за здрава исх …

ноември 2, 20190 comments
Go top