• бул. Осми Септември 8 бр.8
  • fitgurumk@gmail.com

Кето Mени

ПонеделникВторникСредаЧетвртокПетокПонеделник 01. Појадок Омлет со печурки Состојки: јајца, печурки, сирење, марула, краставица, сирење. 32гр Протеин 28гр Масти 11гр Јаглехидрати 425 Калории 02. Ручек Јунешка плескавица Состојки: јунешко месо, моцарела, брокула, путер, маслиново. 57гр Протеин 40гр Масти 10гр Јаглехидрати 632 Калории 03. Вечера Салата со пилешко Состојки: пилешко месо, авокадо, пиперка, вегански мајонез, дресинг. 50гр Протеин 45гр Масти 16гр. Јаглехидрати 677 КалорииВторник 01. Појадок Кето француски тост Состојки: јајца, крем сир, стевиа, пециво, екстракт од ванила, путер, цимет, малини, агаве. 28гр Протеини 58гр Масти 13g Јаглехидрати 691 Калории 02. Ручек Пилешко пармезан Состојки: пилешко месо, пармезан, тиквици, зелка, марула, домат, балсамико. 75гр Протеин 23гр Масти 3гр Јаглехидрати 521 Калории 03. Вечера Туна салата Состојки: туна, пиперки, марула, кисели краставици, кромид. 38гр Протеин 39гр Масти 8гр Јаглехидрати 450 КалорииСреда 01. Појадок Попај омлет Состојки:јајца, спанаќ, сланина, домат, маслинки, урда, краставици 41гр Протеин 41гр Масти 8гр Јаглехидрати 563 Калории 02. Ручек Печен лосос Состојки: лосос, лимон, путе, брокула, карфиол, морков 49гр Протеин 41гр Масти 16гр Јаглехидрати 632 Калории 03. Вечера Грилован зеленчук со пилешко Состојки: пилешко месо, маслиново, тиквици, карфиол, брокула, морков, кромид, печурки, модар домат. 35гр Протеин 24гр Масти 14гр Јаглехидрати 413 КалорииЧетврток 01. Појадок Грчки јогурт со шумско овошје Состојки: грчки јогурт, цимет, шумско овошје, стевиа, путер од кикирики, екстракт од ванила, бадем 26гр Протеин 15гр Масти 18гр Јаглехидрати 312 Калории 02. Ручек Ќофте со салата Состојки: јунешко месо, ајсберг, марула, кисели краставици, кромид, лук, морков, доматен сос, чубрика, домат. 50гр Протеин 44гр Масти 12гр Јаглехидрати 684 Калории 03. Вечера Калифрониан чикен бол Состојки: авокадо, пилешко, печен бадем, шери домат, италиан дресинг, марула, варени белки 42гр Протеин 35гр Масти 17гр Јаглехидрати 551 КалорииПеток 01. Појадок Варени јајца Состојки: јајца, краставица, црвен грав, краставица, домат Состојки: прокељ, сланина, стевиа, сол 26 g Протеини 8 g Масти 15гр Јаглехидрати 417 kkal Калории 02. Ручек Прокељ со сланина Состојки: прокељ, сланина, стевиа, сол 44гр Протеин 32гр Масти 3гр Јаглехидрати 448 kcal Калории 03. Вечера Фит салата Состојки: пилешко, јајца, марула, кисели краставици, авокадо, домат, пиперка, сланина, веган мајо 66гр Протеин 37гр Масти 10гр Јаглехидрати 641 Калории Нарачај кето мени Нарачај
октомври 12, 2019

Протеинско Мени

ПонеделникВторникСредаЧетвртокПетокПонеделник 01. Појадок Кајгана Состојки: јајца, зелена пиперка, сирење, краставица, домат 36гр Протеин 33гр Масти 11гр. Јаглехидрати 484 Калории 02. Ручек Пилешко Филе Состојки: пилешки стек, ориз, грашок, пченка, пб сос 77гр Протеин 28гр Масти 81гр Јаглехидрати 890 Калории 03. Вечера Пилешки врап Состојки: пилешки стек, пченка, грчки јогурт, чедар, тортиља, сос 43гр Протеин 18гр Масти 65гр Јаглехидрати 593 КалорииВторник 01. Појадок Протеински мафини Состојки: овес, протеин, пециво, боровинки, грчки јогурт, стевиа, млеко, јајца 53гр Протеин 14гр Масти 70гр Јаглехидрати 623 Калории 02. Ручек Бафало чикен паста Состојки: пилешки стек, макарони, лук, кромид, урда, зденка, сенф, кашкавал, лут сос 57гр Протеин 25гр Масти 55гр Јаглехидрати 669 Калории 03. Вечера PB Мисирка Состојки: мисиркин стек, ориз, брокула, пб сос 55гр Протеин 6гр Масти 49гр Јаглехидрати 464 КалорииСреда 01. Појадок Грин омлет Состојки: јајца, спанаќ, урда, говедска пршута, домат, краставица. 44гр Протеин 33гр Масти 12гр Јаглехидрати 523 Калории 02. Ручек Брокули и чикен бол Состојки: печурки, пилешко, брокула, црн и бел сусам, благо лут сос. 34гр Протеин 8гр Масти 6гр Јаглехидрати 242 Калории 03. Вечера Протеински тестенини Состојки: пилешки стек, пармезан, шпагети, сенф, песто сос 81гр Protein 18гр Fat 74гр Carbohydrates 781 КалорииЧетврток 01. Појадок Амрикан протеин палачинка Состојки: павлака, протеин, банана, џем од малини, овес, пециво, јајца. 32гр Протеин 9гр Масти 59гр Јаглехидрати 484 Калории 02. Ручек Кремасто пилешко Состојки: пилешки стек, ориз, чипотле, спанаќ, магдонос, млеко, зденка, моцарела, лук, бибер. 58гр Протеин 16гр Масти 46гр Јаглехидрати 564 Калории 03. Вечера Јајца со спанаќ и блитва Состојки: спанаќ со блитва, јајца, ориз, павлака 48гр Протеин 28гр Масти 63гр Јаглехидрати 690 КалорииПеток 01. Појадок Бодибилдинг доручек Состојки: овес, банана, протеин, млеко, мед, путер од кикирки, чиа, цимет 32гр Протеин 18гр Масти 60гр Јаглехидрати 533 Калории 02. Ручек Чикен вок Состојки: пилешки стек, индиски ореви, црвена зелка, морков, сусам, благ компир, 69гр Протеин 20гр Масти 40гр Јаглехидрати 616 Калории 03. Вечера Јунешка плескавица Состојки: јунешко месо, пченка, брокула, печен компир, грчки јогурт 46гр Протеин 30гр Масти 34гр Јаглехидрати 592 Калории 1700-2000 калории на ден Протеинското мени се базира на оброци кои содржат висок број на протеини и јаглехидрати. Мени кое ги содржи сите [...]
октомври 12, 2019

Ротација Јагленихидрати

ПонеделникВторникСредаЧетвртокПетокПонеделник 01. Појадок Протеинска палачинка Состојки: Овес, јајце, протеин, банана, чоколаден прелив 40гр Протеин 15гр Масти 87гр Јаглехидрати 649 Калории 02. Ручек Салата со печен зеленчук Состојки: Марула, пиперка, ајсберг, шампињони, брокула, маслинки, карфиол, јогурт. 25гр Протеин 7гр Масти 62гр Јаглехидрати 411 Калории 03. Вечера Пилешко рижото со хељда Состојки: Пилешко месо, хељда, морков, кромид, лук, зелка 38гр Протеин 16гр Масти 37гр Јаглехидрати 440 КалорииВторник 01. Појадок Јајце палачинка Состојки: Јајца, фета, спанаќ, маслинки, домат 33гр Протеини 33гр Масти 7гр Јаглехидрати 455 Калории 02. Ручек Печен Ослиќ Состојки: Ослич, брокула, морков 60гр Протеин 8гр Масти 11гр Јаглехидрати 357 Калории 03. Вечера Туна салата Состојки: Туна, марула, ајсберг, краставица, црвен грав, лимон 75гр Протеин 39гр Масти 8гр Јаглехидрати 688 КалорииСреда 01. Појадок Протеин чиа пудинг Состојки: Чиа, протеин, млеко од индиски, гранола, банана, индиски ореви, шумско овошје 30гр Протеин 21гр Масти 42гр Јаглехидрати 480 Калории 02. Ручек Мисиркин стек Состојки: Мисиркин стек, жолта боранија, путер, компир, зелка, морков 70гр Протеин 13гр Масти 38гр Јаглехидрати 550 Калории 03. Вечера Сендвич со јајце и зеленчук Состојки: Интегрален леб, домат, зелка, хумус, јајца, кисели краставици 20гр Протеин 11гр Масти 50гр Јаглехидрати 379 КалорииЧетврток 01. Појадок Омлет со спанаќ Состојки: Јајца, спанаќ, сланина, домат, маслинки, урда, краставици 41гр Протеин 41гр Масти 8гр Јаглехидрати 563 Калории 02. Ручек Салата со ќофтиња Состојки: Јунешко месо, ајсберг, домат, кисели краставици, кромид, лук, морков, доматен сос 50гр Протеин 44гр Масти 12гр Јаглехидрати 648 Калории 03. Вечера Полнето пилешко Состојки: Пилешко месо, сланина, моркво, брокула, агаве сусам 62гр Протеин 23гр Масти 19гр Јаглехидрати 531 КалорииПеток 01. Појадок Протеински мафини Состојки: Јајца, агаве, банана, овес, цимет, ореви, протеин, шумско, крушка, црно чоколадо 39гр Протеин 20гр Масти 84гр Јаглехидрати 678 Калории 02. Ручек ПБ Чикен бол Состојки: Пилешко месо, пб сос, интегрален ориз, благ компир, црвен кромид, марула, кикирики 34гр Протеин 36гр Масти 67гр Јаглехидрати 737 Калории 03. Вечера Врап со јајце Состојки: Тортиља, јајце, сенф, зелка, марула, шери домат, кисели краставици. 15гр Протеин 10гр Масти 66гр Јаглехидрати 415 Калории 1500-1800 калории на ден Ротација на јаглехидрати е исхрана која ден за ден количината на јаглехидрати која ја внесуваме е различна. Тоа [...]
октомври 12, 2019

Веге Мени

ПонеделникВторникСредаЧетвртокПетокПонеделник 01. Појадок Фритата Состојки: јајца, хопла, бибер,печурки, кромид, спанаќ, шери домат, кашкавал 37гр Протеини 23гр Масти 12гр Јаглехидрати 404 Калории 02. Ручек Италиан салад Состојки: пармезан, краставица, маслинки, шери домат, италиан дресинг, наут, црвен кромид, марула. 18гр Протеини 9гр Масти 42гр Јаглехидрати 336 Калории 03. Вечера Вегетаријанска базилико паста Состојки: интегрални шпагети, базилико сос, печурки, пармезан. 18гр Протеини 22гр Масти 75гр Јаглехидрати 583 КалорииВторник 01. Појадок Колачи од урда Состојки: урда, јајца, кокос, овес, банана, боровинки, екстракт од ванила, грчки јогурт, брашно. 50гр Протеини 26гр Масти 89гр Јаглехидрати 790 Калории 02. Ручек Умами бол Состојки: интегрален ориз, црвена зелка, морков, тофу, брокула, марула, тахини сос, балсамирани печурки 10гр Протеини 19гр Масти 55гр Јаглехидрати 444 Калории 03. Вечера Веган вок Состојки: модар домат, хоизин сос, тиквици, кикирики, тофу, црвени пиперки, зелени пиперки 8гр Протеини 15гр Масти 33гр Јаглехидрати 310 КалорииСреда 01. Појадок Протеин Чиа Состојки: чиа, веган протеин, банан, путер од кикирики, индиски ореви, млеко, цимет, шумско овошје. 41гр Протеини 33гр Масти 66гр Јаглехидрати 731 Калории 02. Ручек Пржен карфиол со наут Состојки: Карфиол, наут, куркума, корјандер, лук во прав, маслиново, кикирики, ким, пб сос. 21гр Протеини 54гр Масти 37гр Јаглехидрати 717 Калории 03. Вечера Вегетаријанска кесадиља Состојки: тортиља, чедар, моцарела, печурки, хоизин сос, црвен грав 24гр Протеини 24гр Масти 12гр Јаглехидрати 360 КалорииЧетврток 01. Појадок Тофу Кајгана Состојки: тофу, куркума, кокосово млеко, чедар вегански, леб, домат 31гр Протеини 20гр Масти 27гр Јаглехидрати 424 Калории 02. Ручек Веге Шпагети Состојки:Шпагети, тофу, грашок, краставица, спанаќ, сусам, пб сос 35гр Протеин 23гр Масти 91гр Јаглехидрати 719 Калории 03. Вечера Салата од козјо сирење и прелив од јагоди Состојки: марула, сирење, сладок компир, семки, ореви, дресинг јагода. 7гр Протеини 23гр Масти 43гр Јаглехидрати 407 КалорииПеток 01. Појадок Капрезе панини Состојки: багет, моцарела, песто, домат 26гр Протеини 34гр Масти 69гр Јаглехидрати 701 Калории 02. Ручек Веге лазања Состојки: црвен грав, пченка, црвен кромид, коријандер, тортиља, доматен сос, кашкавал, црвена пиперка 32гр Протеини 18гр Масти 50гр Јаглехидрати 496 Калории 03. Вечера Плеин веган бол со ориз Состојки: печурки, интегрален ориз, брокула, црвена зелка, морков. 8гр Протеини 27гр Масти 63гр Јаглехидрати 527 Калории 1500-1800 калории на [...]
октомври 11, 2019
Go top