• info@fitguru.mk

Мени за 15.05 - 19.05

01. Појадок

ФитГуру Чиа

Состојки: чиа, агаве, вода, индиски ореви, протеин, банана, путер од кикирики, малини

 • 36гр
  Протеин
 • 33гр
  Масти
 • 11гр.
  Јаглехидрати
 • 484
  Калории

02. Ручек

Протеинска песто паста

Состојки: интегрална паста, пилешко, песто сос, пармезан

 • 77гр
  Протеин
 • 28гр
  Масти
 • 81гр
  Јаглехидрати
 • 890
  Калории

03. Вечера

Теријаки лосос

Состојки: лосос, интегрален ориз, теријаки сос, брокула

 • 43гр
  Протеин
 • 18гр
  Масти
 • 65гр
  Јаглехидрати
 • 593
  Калории

01. Појадок

Сладок протеински доручек

Состојки: киноа, протеин, агаве, банана, малини, бадем, грчки јогурт

 • 53гр
  Протеин
 • 14гр
  Масти
 • 70гр
  Јаглехидрати
 • 623
  Калории

02. Ручек

Чикен вок

Состојки: пилешки стек, интегрален ориз, сусам, понзу сос, индиски орев, морков, црвена зелка

 • 57гр
  Протеин
 • 25гр
  Масти
 • 55гр
  Јаглехидрати
 • 669
  Калории

03. Вечера

Јунешко бурито

Состојки: тортиља, јунешко месо, чедар, марула, кечап стевиа, веган мајо

 • 55гр
  Протеин
 • 6гр
  Масти
 • 49гр
  Јаглехидрати
 • 464
  Калории

01. Појадок

Фит појадок

Состојки: грчки јогурт, протеински крем, протеин, банана, гранола, малини

 • 44гр
  Протеин
 • 33гр
  Масти
 • 12гр
  Јаглехидрати
 • 523
  Калории

02. Ручек

PB чикен бол

Состојки: пилешко, авокадо, ориз, благ компир, пб сос, рукола, марула

 • 34гр
  Протеин
 • 8гр
  Масти
 • 6гр
  Јаглехидрати
 • 242
  Калории

03. Вечера

Слатко кисел чикен вок

Состојки: пилешки стек, слатко кисел сос, морков, кикиркики, црвени пиперки, зелени пиперки, бел кромид, ананас

 • 81гр
  Протеини
 • 18гр
  Масти
 • 74гр
  Јаглехидрати
 • 781
  Калории

01. Појадок

Омлет со јунешко

Состојки: јајца, јунешко месо, кашкавал, домат, краставица

 • 32гр
  Протеин
 • 9гр
  Масти
 • 59гр
  Јаглехидрати
 • 484
  Калории

02. Ручек

Пилешко бурито со ориз

Состојки: пилешки стек, ориз, бибер, црвен пипер, путер, ѓумбир, грчки јогурт, путер кикиркики, домат

 • 58гр
  Протеин
 • 16гр
  Масти
 • 46гр
  Јаглехидрати
 • 564
  Калории

03. Вечера

Бодибилдинг порција

Состојки: пилешки стек, интегрален ориз, брокула, црвена зелка, морков

 • 48гр
  Протеин
 • 28гр
  Масти
 • 63гр
  Јаглехидрати
 • 690
  Калории

01. Појадок

Чикен панини

Состојки: багет, сенф, пилешки стек, домат

 • 32гр
  Протеин
 • 18гр
  Масти
 • 60гр
  Јаглехидрати
 • 533
  Калории

02. Ручек

Пилешко со портокал

Состојки: пилешки стек, ориз, портокал, соја, агаве, брокула

 • 69гр
  Протеин
 • 20гр
  Масти
 • 40гр
  Јаглехидрати
 • 616
  Калории

03. Вечера

Кајун чикен паста

Состојки: стек, паста, кајун зачин

 • 46гр
  Протеин
 • 30гр
  Масти
 • 34гр
  Јаглехидрати
 • 592
  Калории

1700-2000 калории на ден

3.550 - 21.300 ден

Мени за 22.05 - 26.05

01. Појадок

Варени јајца со урда

Состојки: 5 јајца, урда, семки од тиква

 • 36гр
  Протеин
 • 33гр
  Масти
 • 11гр.
  Јаглехидрати
 • 484
  Калории

02. Ручек

Пилешко Филе

Состојки: пилешки стек, ориз, грашок, пченка, пб сос

 • 77гр
  Протеин
 • 28гр
  Масти
 • 81гр
  Јаглехидрати
 • 890
  Калории

03. Вечера

Тако чикен бол

Состојки: пилешки стек, пченка, грчки јогурт, чедар, тортиља, сос

 • 43гр
  Протеин
 • 18гр
  Масти
 • 65гр
  Јаглехидрати
 • 593
  Калории

01. Појадок

Протеински мафини

Состојки: овес, протеин, пециво, боровинки, грчки јогурт, стевиа, млеко, јајца

 • 53гр
  Протеин
 • 14гр
  Масти
 • 70гр
  Јаглехидрати
 • 623
  Калории

02. Ручек

Бафало чикен паста

Состојки: пилешки стек, макарони, лук, кромид, урда, зденка, сенф, кашкавал, лут сос

 • 57гр
  Протеин
 • 25гр
  Масти
 • 55гр
  Јаглехидрати
 • 669
  Калории

03. Вечера

Пилешко со благ компир

Состојки: пилешки сте, благ компир, брокула

 • 55гр
  Протеин
 • 6гр
  Масти
 • 49гр
  Јаглехидрати
 • 464
  Калории

01. Појадок

Whey Oatmeal

Состојки: овес, whey протеин, банана, јагоди, путер од кикирики

 • 44гр
  Протеин
 • 33гр
  Масти
 • 12гр
  Јаглехидрати
 • 523
  Калории

02. Ручек

Брокули и чикен бол

Состојки: печурки, пилешко, брокула, црн и бел сусам, благо лут сос.

 • 34гр
  Протеин
 • 8гр
  Масти
 • 6гр
  Јаглехидрати
 • 242
  Калории

03. Вечера

Мисиркин стек со ориз

Состојки: мисиркин стек, ПБ сос, ориз, брокула

 • 81гр
  Протеини
 • 18гр
  Масти
 • 74гр
  Јаглехидрати
 • 781
  Калории

01. Појадок

Амрикан протеин палачинка

Состојки: павлака, протеин, банана, џем од малини, овес, пециво, јајца.

 • 32гр
  Протеин
 • 9гр
  Масти
 • 59гр
  Јаглехидрати
 • 484
  Калории

02. Ручек

Кремасто пилешко

Состојки: пилешки стек, ориз, чипотле, спанаќ, магдонос, млеко, зденка, моцарела, лук, бибер.

 • 58гр
  Протеин
 • 16гр
  Масти
 • 46гр
  Јаглехидрати
 • 564
  Калории

03. Вечера

Чикен лимон

Состојки: спанаќ со блитва, јајца, ориз, павлака

 • 48гр
  Протеин
 • 28гр
  Масти
 • 63гр
  Јаглехидрати
 • 690
  Калории

01. Појадок

Salty Pancakes

Состојки: овес, јајца, павлака со ниска масленост, кашкавал, пилешка шунка, марула

 • 32гр
  Протеин
 • 18гр
  Масти
 • 60гр
  Јаглехидрати
 • 533
  Калории

02. Ручек

FitGuru Чикен Бургер

Состојки: пилешки стек, сос, марула, чедар, јајца, овес, домат

 • 69гр
  Протеин
 • 20гр
  Масти
 • 40гр
  Јаглехидрати
 • 616
  Калории

03. Вечера

Јунешка плескавица

Состојки: јунешко месо, пченка, брокула, благ компир, грчки јогурт

 • 46гр
  Протеин
 • 30гр
  Масти
 • 34гр
  Јаглехидрати
 • 592
  Калории

1700-2000 калории на ден

3.550 - 21.300 ден
 • Природни и свежи намирници
  Секогаш свежи, никогаш замрзнати. Сите оброци се без рафинирани шеќери, хормони, антибиотици и GMOs.
 • Разновидност во оброците
  Повеќе од 100 разновидни оброци
 • Еко пакување
  Се стремиме да бидеме што е можно повеќе eco-friendly!
 • Нема готвење
  Немаш потреба од пазарење, готвење, а уште помалку од чистење!

Само еден чекор те дели од сосема нов начин на живот

Go top