• info@fitguru.mk

Мени за 22.05 - 26.05

01. Појадок

Омлет со печурки

Состојки: јајца, печурки, сирење, марула, краставица, сирење.

 • 32гр
  Протеин
 • 28гр
  Масти
 • 11гр
  Јаглехидрати
 • 425
  Калории

02. Ручек

Јунешка плескавица

Состојки: јунешко месо, моцарела, брокула, путер, маслиново.

 • 57гр
  Протеин
 • 40гр
  Масти
 • 10гр
  Јаглехидрати
 • 632
  Калории

03. Вечера

Салата со пилешко

Состојки: пилешко месо, авокадо, пиперка, вегански мајонез, дресинг.

 • 50гр
  Протеин
 • 45гр
  Масти
 • 16гр.
  Јаглехидрати
 • 677
  Калории

01. Појадок

Кето сендвич

Состојки: сенф, марула, мортадела, домат, кисели краставици

 • 28гр
  Протеини
 • 58гр
  Масти
 • 13g
  Јаглехидрати
 • 691
  Калории

02. Ручек

Пилешко пармезан

Состојки: пилешко месо, пармезан, тиквици, зелка, марула, домат, балсамико.

 • 75гр
  Протеин
 • 23гр
  Масти
 • 3гр
  Јаглехидрати
 • 521
  Калории

03. Вечера

Туна салата

Состојки: туна, пиперки, марула, кисели краставици, кромид.

 • 38гр
  Протеин
 • 39гр
  Масти
 • 8гр
  Јаглехидрати
 • 450
  Калории

01. Појадок

Попај омлет

Состојки:јајца, спанаќ, сланина, домат, маслинки, урда, краставици

 • 41гр
  Протеин
 • 41гр
  Масти
 • 8гр
  Јаглехидрати
 • 563
  Калории

02. Ручек

Печен лосос

Состојки: лосос, лимон, путе, брокула, карфиол, морков

 • 49гр
  Протеин
 • 41гр
  Масти
 • 16гр
  Јаглехидрати
 • 632
  Калории

03. Вечера

Грилован зеленчук со пилешко

Состојки: пилешко месо, маслиново, тиквици, карфиол, брокула, морков, кромид, печурки, модар домат.

 • 35гр
  Протеин
 • 24гр
  Масти
 • 14гр
  Јаглехидрати
 • 413
  Калории

01. Појадок

Грчки јогурт со шумско овошје

Состојки: грчки јогурт, цимет, шумско овошје, стевиа, путер од кикирики, екстракт од ванила, бадем

 • 26гр
  Протеин
 • 15гр
  Масти
 • 18гр
  Јаглехидрати
 • 312
  Калории

02. Ручек

Ќофте со салата

Состојки: јунешко месо, ајсберг, марула, кисели краставици, кромид, лук, морков, доматен сос, чубрика, домат.

 • 50гр
  Протеин
 • 44гр
  Масти
 • 12гр
  Јаглехидрати
 • 684
  Калории

03. Вечера

Калифрониан чикен бол

Состојки: авокадо, пилешко, печен бадем, шери домат, италиан дресинг, марула, варени белки

 • 42гр
  Протеин
 • 35гр
  Масти
 • 17гр
  Јаглехидрати
 • 551
  Калории

01. Појадок

Варени јајца

Состојки: јајца, краставица, црвен грав, краставица, домат

Состојки: прокељ, сланина, стевиа, сол

 • 26 g
  Протеини
 • 8 g
  Масти
 • 15гр
  Јаглехидрати
 • 417 kkal
  Калории

03. Вечера

Фит салата

Состојки: пилешко, јајца, марула, кисели краставици, авокадо, домат, пиперка, сланина, веган мајо

 • 66гр
  Протеин
 • 37гр
  Масти
 • 10гр
  Јаглехидрати
 • 641
  Калории

02. Ручек

Пилешка салата

Состојки: пилешко, јајца, сланина, шери домат, кисели краставици, авокадо, веган мајо, сенф

 • 44гр
  Протеин
 • 32гр
  Масти
 • 3гр
  Јаглехидрати
 • 448 kcal
  Калории

Мени за 29.05 - 02.06

01. Појадок

Јајца на око

Состојки: јајца, шери, сланина, авокадо, сирење,

 • 32гр
  Протеин
 • 28гр
  Масти
 • 11гр
  Јаглехидрати
 • 425
  Калории

02. Ручек

Кето салад

Состојки: авокадо, пилешко, печен бадем, јајце, песто, марула, бејби рока, кисел кромид

 • 57гр
  Протеин
 • 40гр
  Масти
 • 10гр
  Јаглехидрати
 • 632
  Калории

03. Вечера

Прокељ со сланина

Состојки: прокељ, сланина, стевиа, сол

 • 50гр
  Протеин
 • 45гр
  Масти
 • 16гр.
  Јаглехидрати
 • 677
  Калории

01. Појадок

Мафини со зеленчук

Состојки: јајце, кромид, пиперка, сирење, спанаќ, шунка

 • 28гр
  Протеини
 • 58гр
  Масти
 • 13g
  Јаглехидрати
 • 691
  Калории

03. Вечера

Полнето пилешко со моцарела и доматен сос

Состојки: пилешко, доматен сос, моцарела, сенф, рукола, пармезан, домат

 • 38гр
  Протеин
 • 39гр
  Масти
 • 8гр
  Јаглехидрати
 • 450
  Калории

02. Ручек

Салата со јајца

Состојки: Јајца, сланина, мајонез, сенф, магдонос

 • 75гр
  Протеин
 • 23гр
  Масти
 • 3гр
  Јаглехидрати
 • 521
  Калории

01. Појадок

Омлет со кулен

Состојки: јајца, кулен, чедар, магдонос

 • 41гр
  Протеин
 • 41гр
  Масти
 • 8гр
  Јаглехидрати
 • 563
  Калории

03. Вечера

Кето мусака

Состојки: јунешко месо, тиквици, јајце, моцарела, кромид, лук, доматен сос

 • 35гр
  Протеин
 • 24гр
  Масти
 • 14гр
  Јаглехидрати
 • 413
  Калории

02. Ручек

Песто тиквици со пилешко

Состојки: тиквици, песто сос, пилешко, фета сирење, шери, спанаќ

 • 49гр
  Протеин
 • 41гр
  Масти
 • 16гр
  Јаглехидрати
 • 632
  Калории

01. Појадок

Кето сендвич

Состојки: кето леб, крем сир, домат, марула, јајца на око, сланина

 • 26гр
  Протеин
 • 15гр
  Масти
 • 18гр
  Јаглехидрати
 • 312
  Калории

03. Вечера

Ослиќ пица

Состојки: ослиќ, доматен сос, моцарела, лук во прав, оригано, зелка, марула

 • 42гр
  Протеин
 • 35гр
  Масти
 • 17гр
  Јаглехидрати
 • 551
  Калории

02. Ручек

Полнети пиперки

Состојки: урда, бабури, јајце, кромид, спанаќ, зелка, ротквици, краставица

 • 50гр
  Протеин
 • 44гр
  Масти
 • 12гр
  Јаглехидрати
 • 684
  Калории

01. Појадок

Јајца со горгонзола

Состојки: горгонзола, јајца, моцарела, авокадо, шери

Состојки: прокељ, сланина, стевиа, сол

 • 26 g
  Протеини
 • 8 g
  Масти
 • 15гр
  Јаглехидрати
 • 417 kkal
  Калории

03. Вечера

Кето бургер

Состојки: кето леб, јунешка плескавица, марула, сланина, чедар, кромид, сос

 • 66гр
  Протеин
 • 37гр
  Масти
 • 10гр
  Јаглехидрати
 • 641
  Калории

02. Ручек

Кето пилешко со путер и сланина

Состојки: пилешко, путер, сланина, брокула, зелка

 • 44гр
  Протеин
 • 32гр
  Масти
 • 3гр
  Јаглехидрати
 • 448 kcal
  Калории

Нарачај
кето мени

Go top