• info@fitguru.mk

Мени за 22.05 - 26.05

01. Појадок

High antioxidants oatmeal

Состојки: овес, протеин, кокосово млеко, банана, путер од кикирики, шумско овошје, бадем

 • 37гр
  Протеин
 • 17
  Масти
 • 64 гр
  Јаглехидрати
 • 565
  Калории

02. Ручек

Лосос со лимон

Состојки: лосос, лимон, киноа, бејби спанаќ, марула

 • 48гр
  Протеин
 • 34гр
  Масти
 • 18гр
  Јаглехидрати
 • 576
  Калории

03. Ужина

Портокал
 • 0.9гр
  Протеин
 • 0.1гр
  Масти
 • 11гр
  Јаглехидрати
 • 45
  Калории

03. Вечера

Супа на денот

Состојки: Супа на денот

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

01. Појадок

Протеински bagel со јајце

Состојки: грчки јогурт, интегрално брашно, јајце, марула, домат, кашкавал

 • 33гр
  Протеин
 • 13гр
  Масти
 • 64гр
  Јаглехидрати
 • 508
  Калории

02. Ручек

Пилешко со лимон

Состојки: пилешки стек, компир, марула, зелка, шери, млад кромид, лимон, пармезан

 • 66гр
  Протеин
 • 14гр
  Масти
 • 43гр
  Јаглехидрати
 • 567
  Калории

03. Ужина

Лимон Тарт
 • Протеини
 • Масти
 • Јаглехидрати
 • Калории

03. Вечера

Солени интегрални мафини со спанаќ и урда

Состојки: интегрално брашно, јајце, бејби спанаќ, урда, грчки јогурд, маслники, краставица, сусам, лук

 • 32гр
  Протеин
 • 19гр
  Масти
 • 61гр
  Јаглехидрати
 • 544
  Калории

01. Појадок

Пита од овесни снегулки

Состојки: јајца, овес, јогурт, маслинки, сирење, семе, шери домати, краставици, кисело млеко

 • 44гр
  Протеин
 • 33гр
  Масти
 • 12гр
  Јаглехидрати
 • 523
  Калории

02. Ручек

Фреш Чикен Бол

Состојки: пилешко, киноа, зеленчук

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

03. Ужина

Трафл оранже
 • /
  Протеини
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

03. Вечера

Туна салата

Состојки: туна, домати, марула

 • /
  Протеини
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

01. Појадок

Палачинки од банана

Состојки: банана, овес, кокосово млеко, јајце, протеински крем, јагоди

 • 32гр
  Протеин
 • 18гр
  Масти
 • 61гр
  Јаглехидрати
 • 544
  Калории

02. Ручек

Шпагети со ќофтиња

Состојки: јуншеко месо, кромид, морков, лук, интегрална паста, овес, доматен сос

 • 46гр
  Протеин
 • 20гр
  Масти
 • 52гр
  Јаглехидрати
 • 581
  Калории

03. Ужина

Чоколадиран портокал
 • 0.85гр
  Протеин
 • 5гр
  Масти
 • 8.82гр
  Јаглехидрати
 • 84
  Калории

03. Вечера

Салата со козјо сирење и јагоди

Состојки: козјо сирење, јагоди, свежа сезонска салата

 • 7гр
  Протеин
 • 23гр
  Масти
 • 43гр
  Јаглехидрати
 • 407
  Калории

01. Појадок

Омлет

Состојки: 2 јајца, кромид, интегрален леб, краставица, шери домат, маслинки

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

02. Ручек

Вегетријански спанаќ бол

Состојки: /

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

03. Ужина

Рафаело
 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

03. Вечера

Пилешко со зеленчук

Состојки: пилешко месо, ориз, краставица, марула, морков

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

1400-1600 калории на ден

Се препорачува за дијабетичари, полицистични јајници, сите кои се обидуваат да намалат телесна тежина, за сите кои сакаат повеќе и стабилна енергија во текот на денот, за сите кои се обидуваат да ја откажат својата зависност од благото.

3.890 - 21.540 ден

Мени за 29.05 - 02.06

01. Појадок

Сладок протеински доручек

Состојки: киноа, банана, малина, бадем, грчки јогурт, агаве

 • 21гр
  Протеин
 • 25гр
  Масти
 • 96гр
  Јаглехидрати
 • 701
  Калории

02. Ручек

Пица со тесто од леќа

Состојки: леќа, интегрално брашно, јајце, кромид, лук во прав, доматен сос, кашкавал, маслинки, рукола

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

03. Ужина

Чоко тарт
 • 4гр
  Протеин
 • 10гр
  Масти
 • 8гр
  Јаглехидрати
 • 146
  Калории

03. Вечера

Цезар салата

Состојки: Супа на денот

 • 39гр
  Протеин
 • 9гр
  Масти
 • 17гр
  Јаглехидрати
 • 318
  Калории

01. Појадок

Палента

Состојки: палента, печурки, кромид, доматен сос

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

02. Ручек

Грчки bowl

Состојки: грчки јогурт, краставица, ѕаѕики,  бибер, лук во прав, мисиркин стек, овес, фета, кроми

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

03. Ужина

Чоко банана
 • Протеини
 • Масти
 • Јаглехидрати
 • Калории

03. Вечера

Зелена салата

Состојки: авокадо, домат, маслинки, јајца, црвен грав, кубети, лимон, хумус

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

01. Појадок

Проја со спанаќ и сирење

Состојки: јајца, брашно, спанаќ, сирење, кисело млеко

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

02. Ручек

Пилешко со лук

Состојки: пилешко, ориз, лук, соја, агаве, оцет, брокула

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

03. Ужина

Фереро
 • /
  Протеини
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

03. Вечера

Салата од интегрална паста

Состојки: паста, туна, грашок, морков, пиперка, кисели краставици, веган мајонез

 • /
  Протеини
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

01. Појадок

Мафини

Состојки: јајца, агаве, екстракт ванила, млеко, банана, овес, протеин, цимет, чоколадо

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

02. Ручек

Салата со интегрална паста и пилешко

Состојки: паста, пилешко, авокадо, домати, кромид, песто, фета

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

03. Ужина

Ванила тарт
 • 0.85гр
  Протеин
 • 5гр
  Масти
 • 8.82гр
  Јаглехидрати
 • 84
  Калории

03. Вечера

Леќа на таи начин

Состојки: леќа

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

01. Појадок

Чиа пудинг

Состојки: чиа, путер кикирики, агаве, шумско овошје

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

02. Ручек

Брокули чикен бол

Состојки: /

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

03. Ужина

Мача бомбици
 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

03. Вечера

Грчка салата

Состојки: пилешко месо, ориз, краставица, марула, морков

 • /
  Протеин
 • /
  Масти
 • /
  Јаглехидрати
 • /
  Калории

1400-1600 калории на ден

Се препорачува за дијабетичари, полицистични јајници, сите кои се обидуваат да намалат телесна тежина, за сите кои сакаат повеќе и стабилна енергија во текот на денот, за сите кои се обидуваат да ја откажат својата зависност од благото.

3.890 - 21.540 ден
 • Природни и свежи намирници
  Секогаш свежи, никогаш замрзнати. Сите оброци се без рафинирани шеќери, хормони, антибиотици и GMOs.
 • Разновидност во оброците
  Повеќе од 100 разновидни оброци
 • Еко пакување
  Се стремиме да бидеме што е можно повеќе eco-friendly!
 • Нема готвење
  Немаш потреба од пазарење, готвење, а уште помалку од чистење!

Само еден чекор те дели од сосема нов начин на живот

Go top