• info@fitguru.mk

Мени за 24.04 - 28.04

01. Појадок

Протеинска палачинка

Состојки: Овес, јајце, протеин, банана, чоколаден прелив

 • 40гр
  Протеин
 • 15гр
  Масти
 • 87гр
  Јаглехидрати
 • 649
  Калории

02. Ручек

Протеинска песто паста

Состојки: Песто сос, пилешко месо, интегрални шпагети

 • 25гр
  Протеин
 • 7гр
  Масти
 • 62гр
  Јаглехидрати
 • 411
  Калории

03. Вечера

Полнети белки со урда

Состојки: 5 јајца, урда, семки од тиква

 • 38гр
  Протеин
 • 16гр
  Масти
 • 37гр
  Јаглехидрати
 • 440
  Калории

01. Појадок

Јајце палачинка

Состојки: Јајца, фета, спанаќ, маслинки, домат

 • 33гр
  Протеини
 • 33гр
  Масти
 • 7гр
  Јаглехидрати
 • 455
  Калории

02. Ручек

Рижото со печурки и пармезан

Состојки: ориз, печурки, пармезан, путер, магдонос

 • 60гр
  Протеин
 • 8гр
  Масти
 • 11гр
  Јаглехидрати
 • 357
  Калории

03. Вечера

Пилешки стек со сланина

Состојки: Пилешки стек, сланина, брокула, PB сос

 • 75гр
  Протеин
 • 39гр
  Масти
 • 8гр
  Јаглехидрати
 • 688
  Калории

01. Појадок

Протеин чиа пудинг

Состојки: Чиа, протеин, млеко од индиски, гранола, банана, индиски ореви, шумско овошје

 • 30гр
  Протеин
 • 21гр
  Масти
 • 42гр
  Јаглехидрати
 • 480
  Калории

02. Ручек

Бургер

Состојки: Јајца, овес, јунешка плескавица, карамелизиран кромид, кисели краставички, мајо, кечап, компир

 • 70гр
  Протеин
 • 13гр
  Масти
 • 38гр
  Јаглехидрати
 • 550
  Калории

03. Вечера

Туна салата

Состојки: Туна, марула, шери, кисели краставици

 • 20гр
  Протеин
 • 11гр
  Масти
 • 50гр
  Јаглехидрати
 • 379
  Калории

01. Појадок

Омлет со спанаќ

Состојки: Јајца, спанаќ, сланина, домат, маслинки, урда, краставици

 • 41гр
  Протеин
 • 41гр
  Масти
 • 8гр
  Јаглехидрати
 • 563
  Калории

02. Ручек

Салата со ќофтиња

Состојки: Јунешко месо, ајсберг, домат, кисели краставици, кромид, лук, морков, доматен сос

 • 50гр
  Протеин
 • 44гр
  Масти
 • 12гр
  Јаглехидрати
 • 648
  Калории

03. Вечера

Пилешко со авокадо

Состојки: Пилешко месо, ориз, авокадо, домат

 • 62гр
  Протеин
 • 23гр
  Масти
 • 19гр
  Јаглехидрати
 • 531
  Калории

01. Појадок

Протеински мафини

Состојки: Јајца, агаве, банана, овес, цимет, ореви, протеин, шумско, крушка, црно чоколадо

 • 39гр
  Протеин
 • 20гр
  Масти
 • 84гр
  Јаглехидрати
 • 678
  Калории

02. Ручек

ПБ Чикен бол

Состојки: Пилешко месо, пб сос, интегрален ориз, благ компир, црвен кромид, марула, кикирики

 • 34гр
  Протеин
 • 36гр
  Масти
 • 67гр
  Јаглехидрати
 • 737
  Калории

03. Вечера

Пилешки врап

Состојки: Тортиља, јајце, пилешки стек, марула, шери, ѕаѕики сос

 • 15гр
  Протеин
 • 10гр
  Масти
 • 66гр
  Јаглехидрати
 • 415
  Калории

1500-1800 калории на ден

Ротација на јаглехидрати е исхрана која ден за ден количината на јаглехидрати која ја внесуваме е различна. Тоа што секој ден внесот на јаглехидрати се разликува ни овозможува нашиот организам да не може да се адаптира на една иста количина со што се избегнува стагнација во топењето на масните наслаги.

3.390 - 20.340
 • Природни и свежи намирници
  Секогаш свежи, никогаш замрзнати. Сите оброци се без рафинирани шеќери, хормони, антибиотици и GMOs.
 • Разновидност во оброците
  Повеќе од 100 разновидни оброци
 • Еко пакување
  Се стремиме да бидеме што е можно повеќе eco-friendly!
 • Нема готвење
  Немаш потреба од пазарење, готвење, а уште помалку од чистење!

Само еден чекор те дели од сосема нов начин на живот

Go top