• бул. Осми Септември 8 бр.8
 • fitgurumk@gmail.com

01. Појадок

Фритата

Состојки: јајца, хопла, бибер,печурки, кромид, спанаќ, шери домат, кашкавал

 • 37гр
  Протеини
 • 23гр
  Масти
 • 12гр
  Јаглехидрати
 • 404
  Калории

02. Ручек

Италиан салад

Состојки: пармезан, краставица, маслинки, шери домат, италиан дресинг, наут, црвен кромид, марула.

 • 18гр
  Протеини
 • 9гр
  Масти
 • 42гр
  Јаглехидрати
 • 336
  Калории

03. Вечера

Вегетаријанска базилико паста

Состојки: интегрални шпагети, базилико сос, печурки, пармезан.

 • 18гр
  Протеини
 • 22гр
  Масти
 • 75гр
  Јаглехидрати
 • 583
  Калории

01. Појадок

Колачи од урда

Состојки: урда, јајца, кокос, овес, банана, боровинки, екстракт од ванила, грчки јогурт, брашно.

 • 50гр
  Протеини
 • 26гр
  Масти
 • 89гр
  Јаглехидрати
 • 790
  Калории

02. Ручек

Умами бол

Состојки: интегрален ориз, црвена зелка, морков, тофу, брокула, марула, тахини сос, балсамирани печурки

 • 10гр
  Протеини
 • 19гр
  Масти
 • 55гр
  Јаглехидрати
 • 444
  Калории

03. Вечера

Веган вок

Состојки: модар домат, хоизин сос, тиквици, кикирики, тофу, црвени пиперки, зелени пиперки

 • 8гр
  Протеини
 • 15гр
  Масти
 • 33гр
  Јаглехидрати
 • 310
  Калории

01. Појадок

Протеин Чиа

Состојки: чиа, веган протеин, банан, путер од кикирики, индиски ореви, млеко, цимет, шумско овошје.

 • 41гр
  Протеини
 • 33гр
  Масти
 • 66гр
  Јаглехидрати
 • 731
  Калории

02. Ручек

Пржен карфиол со наут

Состојки: Карфиол, наут, куркума, корјандер, лук во прав, маслиново, кикирики, ким, пб сос.

 • 21гр
  Протеини
 • 54гр
  Масти
 • 37гр
  Јаглехидрати
 • 717
  Калории

03. Вечера

Вегетаријанска кесадиља

Состојки: тортиља, чедар, моцарела, печурки, хоизин сос, црвен грав

 • 24гр
  Протеини
 • 24гр
  Масти
 • 12гр
  Јаглехидрати
 • 360
  Калории

01. Појадок

Тофу Кајгана

Состојки: тофу, куркума, кокосово млеко, чедар вегански, леб, домат

 • 31гр
  Протеини
 • 20гр
  Масти
 • 27гр
  Јаглехидрати
 • 424
  Калории

02. Ручек

Веге Шпагети

Состојки:Шпагети, тофу, грашок, краставица, спанаќ, сусам, пб сос

 • 35гр
  Протеин
 • 23гр
  Масти
 • 91гр
  Јаглехидрати
 • 719
  Калории

03. Вечера

Салата од козјо сирење и прелив од јагоди

Состојки: марула, сирење, сладок компир, семки, ореви, дресинг јагода.

 • 7гр
  Протеини
 • 23гр
  Масти
 • 43гр
  Јаглехидрати
 • 407
  Калории

01. Појадок

Капрезе панини

Состојки: багет, моцарела, песто, домат

 • 26гр
  Протеини
 • 34гр
  Масти
 • 69гр
  Јаглехидрати
 • 701
  Калории

02. Ручек

Веге лазања

Состојки: црвен грав, пченка, црвен кромид, коријандер, тортиља, доматен сос, кашкавал, црвена пиперка

 • 32гр
  Протеини
 • 18гр
  Масти
 • 50гр
  Јаглехидрати
 • 496
  Калории

03. Вечера

Плеин веган бол со ориз

Состојки: печурки, интегрален ориз, брокула, црвена зелка, морков.

 • 8гр
  Протеини
 • 27гр
  Масти
 • 63гр
  Јаглехидрати
 • 527
  Калории

1500-1800 калории на ден

Веге менито е направено од Марија Радеска професионален фитнес инструктор кој долги години се занимава со нутриција и спорт

2.810 - 16.860 денари
 • Природни и свежи намирници
  Секогаш свежи, никогаш замрзнати. Сите оброци се без рафинирани шеќери, хормони, антибиотици и GMOs.
 • Разновидност во оброците
  Повеќе од 100 разновидни оброци
 • Еко пакување
  Се стремиме да бидеме што е можно повеќе eco-friendly!
 • Нема готвење
  Немаш потреба од пазарење, готвење, а уште помалку од чистење!

Само еден чекор те дели од сосема нов начин на живот

Go top