• бул. Осми Септември 8 бр.8
  • fitgurumk@gmail.com

Протеинско Мени

ПонеделникВторникСредаЧетвртокПетокПонеделник 01. Појадок Кајгана Состојки: јајца, зелена пиперка, сирење, краставица, домат 36гр Протеин 33гр Масти 11гр. Јаглехидрати 484 Калории 02. Ручек Пилешко Филе Состојки: пилешки стек, ориз, грашок, пченка, пб сос 77гр Протеин 28гр Масти 81гр Јаглехидрати 890 Калории 03. Вечера Пилешки врап Состојки: пилешки стек, пченка, грчки јогурт, чедар, тортиља, сос 43гр Протеин 18гр Масти 65гр Јаглехидрати 593 КалорииВторник 01. Појадок Протеински мафини Состојки: овес, протеин, пециво, боровинки, грчки јогурт, стевиа, млеко, јајца 53гр Протеин 14гр Масти 70гр Јаглехидрати 623 Калории 02. Ручек Бафало чикен паста Состојки: пилешки стек, макарони, лук, кромид, урда, зденка, сенф, кашкавал, лут сос 57гр Протеин 25гр Масти 55гр Јаглехидрати 669 Калории 03. Вечера PB Мисирка Состојки: мисиркин стек, ориз, брокула, пб сос 55гр Протеин 6гр Масти 49гр Јаглехидрати 464 КалорииСреда 01. Појадок Грин омлет Состојки: јајца, спанаќ, урда, говедска пршута, домат, краставица. 44гр Протеин 33гр Масти 12гр Јаглехидрати 523 Калории 02. Ручек Брокули и чикен бол Состојки: печурки, пилешко, брокула, црн и бел сусам, благо лут сос. 34гр Протеин 8гр Масти 6гр Јаглехидрати 242 Калории 03. Вечера Протеински тестенини Состојки: пилешки стек, пармезан, шпагети, сенф, песто сос 81гр Protein 18гр Fat 74гр Carbohydrates 781 КалорииЧетврток 01. Појадок Амрикан протеин палачинка Состојки: павлака, протеин, банана, џем од малини, овес, пециво, јајца. 32гр Протеин 9гр Масти 59гр Јаглехидрати 484 Калории 02. Ручек Кремасто пилешко Состојки: пилешки стек, ориз, чипотле, спанаќ, магдонос, млеко, зденка, моцарела, лук, бибер. 58гр Протеин 16гр Масти 46гр Јаглехидрати 564 Калории 03. Вечера Јајца со спанаќ и блитва Состојки: спанаќ со блитва, јајца, ориз, павлака 48гр Протеин 28гр Масти 63гр Јаглехидрати 690 КалорииПеток 01. Појадок Бодибилдинг доручек Состојки: овес, банана, протеин, млеко, мед, путер од кикирки, чиа, цимет 32гр Протеин 18гр Масти 60гр Јаглехидрати 533 Калории 02. Ручек Чикен вок Состојки: пилешки стек, индиски ореви, црвена зелка, морков, сусам, благ компир, 69гр Протеин 20гр Масти 40гр Јаглехидрати 616 Калории 03. Вечера Јунешка плескавица Состојки: јунешко месо, пченка, брокула, печен компир, грчки јогурт 46гр Протеин 30гр Масти 34гр Јаглехидрати 592 Калории 1700-2000 калории на ден Протеинското мени се базира на оброци кои содржат висок број на протеини и јаглехидрати. Мени кое ги содржи сите [...]
октомври 12, 2019
Go top