• бул. Осми Септември 8 бр.8
  • fitgurumk@gmail.com

Ротација Јагленихидрати

ПонеделникВторникСредаЧетвртокПетокПонеделник 01. Појадок Протеинска палачинка Состојки: Овес, јајце, протеин, банана, чоколаден прелив 40гр Протеин 15гр Масти 87гр Јаглехидрати 649 Калории 02. Ручек Салата со печен зеленчук Состојки: Марула, пиперка, ајсберг, шампињони, брокула, маслинки, карфиол, јогурт. 25гр Протеин 7гр Масти 62гр Јаглехидрати 411 Калории 03. Вечера Пилешко рижото со хељда Состојки: Пилешко месо, хељда, морков, кромид, лук, зелка 38гр Протеин 16гр Масти 37гр Јаглехидрати 440 КалорииВторник 01. Појадок Јајце палачинка Состојки: Јајца, фета, спанаќ, маслинки, домат 33гр Протеини 33гр Масти 7гр Јаглехидрати 455 Калории 02. Ручек Печен Ослиќ Состојки: Ослич, брокула, морков 60гр Протеин 8гр Масти 11гр Јаглехидрати 357 Калории 03. Вечера Туна салата Состојки: Туна, марула, ајсберг, краставица, црвен грав, лимон 75гр Протеин 39гр Масти 8гр Јаглехидрати 688 КалорииСреда 01. Појадок Протеин чиа пудинг Состојки: Чиа, протеин, млеко од индиски, гранола, банана, индиски ореви, шумско овошје 30гр Протеин 21гр Масти 42гр Јаглехидрати 480 Калории 02. Ручек Мисиркин стек Состојки: Мисиркин стек, жолта боранија, путер, компир, зелка, морков 70гр Протеин 13гр Масти 38гр Јаглехидрати 550 Калории 03. Вечера Сендвич со јајце и зеленчук Состојки: Интегрален леб, домат, зелка, хумус, јајца, кисели краставици 20гр Протеин 11гр Масти 50гр Јаглехидрати 379 КалорииЧетврток 01. Појадок Омлет со спанаќ Состојки: Јајца, спанаќ, сланина, домат, маслинки, урда, краставици 41гр Протеин 41гр Масти 8гр Јаглехидрати 563 Калории 02. Ручек Салата со ќофтиња Состојки: Јунешко месо, ајсберг, домат, кисели краставици, кромид, лук, морков, доматен сос 50гр Протеин 44гр Масти 12гр Јаглехидрати 648 Калории 03. Вечера Полнето пилешко Состојки: Пилешко месо, сланина, моркво, брокула, агаве сусам 62гр Протеин 23гр Масти 19гр Јаглехидрати 531 КалорииПеток 01. Појадок Протеински мафини Состојки: Јајца, агаве, банана, овес, цимет, ореви, протеин, шумско, крушка, црно чоколадо 39гр Протеин 20гр Масти 84гр Јаглехидрати 678 Калории 02. Ручек ПБ Чикен бол Состојки: Пилешко месо, пб сос, интегрален ориз, благ компир, црвен кромид, марула, кикирики 34гр Протеин 36гр Масти 67гр Јаглехидрати 737 Калории 03. Вечера Врап со јајце Состојки: Тортиља, јајце, сенф, зелка, марула, шери домат, кисели краставици. 15гр Протеин 10гр Масти 66гр Јаглехидрати 415 Калории 1500-1800 калории на ден Ротација на јаглехидрати е исхрана која ден за ден количината на јаглехидрати која ја внесуваме е различна. Тоа [...]
октомври 12, 2019
Go top