• бул. Осми Септември 8 бр.8
  • fitgurumk@gmail.com

Кето Mени

ПонеделникВторникСредаЧетвртокПетокПонеделник 01. Појадок Омлет со печурки Состојки: јајца, печурки, сирење, марула, краставица, сирење. 32гр Протеин 28гр Масти 11гр Јаглехидрати 425 Калории 02. Ручек Јунешка плескавица Состојки: јунешко месо, моцарела, брокула, путер, маслиново. 57гр Протеин 40гр Масти 10гр Јаглехидрати 632 Калории 03. Вечера Салата со пилешко Состојки: пилешко месо, авокадо, пиперка, вегански мајонез, дресинг. 50гр Протеин 45гр Масти 16гр. Јаглехидрати 677 КалорииВторник 01. Појадок Кето француски тост Состојки: јајца, крем сир, стевиа, пециво, екстракт од ванила, путер, цимет, малини, агаве. 28гр Протеини 58гр Масти 13g Јаглехидрати 691 Калории 02. Ручек Пилешко пармезан Состојки: пилешко месо, пармезан, тиквици, зелка, марула, домат, балсамико. 75гр Протеин 23гр Масти 3гр Јаглехидрати 521 Калории 03. Вечера Туна салата Состојки: туна, пиперки, марула, кисели краставици, кромид. 38гр Протеин 39гр Масти 8гр Јаглехидрати 450 КалорииСреда 01. Појадок Попај омлет Состојки:јајца, спанаќ, сланина, домат, маслинки, урда, краставици 41гр Протеин 41гр Масти 8гр Јаглехидрати 563 Калории 02. Ручек Печен лосос Состојки: лосос, лимон, путе, брокула, карфиол, морков 49гр Протеин 41гр Масти 16гр Јаглехидрати 632 Калории 03. Вечера Грилован зеленчук со пилешко Состојки: пилешко месо, маслиново, тиквици, карфиол, брокула, морков, кромид, печурки, модар домат. 35гр Протеин 24гр Масти 14гр Јаглехидрати 413 КалорииЧетврток 01. Појадок Грчки јогурт со шумско овошје Состојки: грчки јогурт, цимет, шумско овошје, стевиа, путер од кикирики, екстракт од ванила, бадем 26гр Протеин 15гр Масти 18гр Јаглехидрати 312 Калории 02. Ручек Ќофте со салата Состојки: јунешко месо, ајсберг, марула, кисели краставици, кромид, лук, морков, доматен сос, чубрика, домат. 50гр Протеин 44гр Масти 12гр Јаглехидрати 684 Калории 03. Вечера Калифрониан чикен бол Состојки: авокадо, пилешко, печен бадем, шери домат, италиан дресинг, марула, варени белки 42гр Протеин 35гр Масти 17гр Јаглехидрати 551 КалорииПеток 01. Појадок Варени јајца Состојки: јајца, краставица, црвен грав, краставица, домат Состојки: прокељ, сланина, стевиа, сол 26 g Протеини 8 g Масти 15гр Јаглехидрати 417 kkal Калории 02. Ручек Прокељ со сланина Состојки: прокељ, сланина, стевиа, сол 44гр Протеин 32гр Масти 3гр Јаглехидрати 448 kcal Калории 03. Вечера Фит салата Состојки: пилешко, јајца, марула, кисели краставици, авокадо, домат, пиперка, сланина, веган мајо 66гр Протеин 37гр Масти 10гр Јаглехидрати 641 Калории Нарачај кето мени Нарачај
октомври 12, 2019
Go top