• бул. Осми Септември 8 бр.8
  • fitgurumk@gmail.com

Веге Мени

ПонеделникВторникСредаЧетвртокПетокПонеделник 01. Појадок Фритата Состојки: јајца, хопла, бибер,печурки, кромид, спанаќ, шери домат, кашкавал 37гр Протеини 23гр Масти 12гр Јаглехидрати 404 Калории 02. Ручек Италиан салад Состојки: пармезан, краставица, маслинки, шери домат, италиан дресинг, наут, црвен кромид, марула. 18гр Протеини 9гр Масти 42гр Јаглехидрати 336 Калории 03. Вечера Вегетаријанска базилико паста Состојки: интегрални шпагети, базилико сос, печурки, пармезан. 18гр Протеини 22гр Масти 75гр Јаглехидрати 583 КалорииВторник 01. Појадок Колачи од урда Состојки: урда, јајца, кокос, овес, банана, боровинки, екстракт од ванила, грчки јогурт, брашно. 50гр Протеини 26гр Масти 89гр Јаглехидрати 790 Калории 02. Ручек Умами бол Состојки: интегрален ориз, црвена зелка, морков, тофу, брокула, марула, тахини сос, балсамирани печурки 10гр Протеини 19гр Масти 55гр Јаглехидрати 444 Калории 03. Вечера Веган вок Состојки: модар домат, хоизин сос, тиквици, кикирики, тофу, црвени пиперки, зелени пиперки 8гр Протеини 15гр Масти 33гр Јаглехидрати 310 КалорииСреда 01. Појадок Протеин Чиа Состојки: чиа, веган протеин, банан, путер од кикирики, индиски ореви, млеко, цимет, шумско овошје. 41гр Протеини 33гр Масти 66гр Јаглехидрати 731 Калории 02. Ручек Пржен карфиол со наут Состојки: Карфиол, наут, куркума, корјандер, лук во прав, маслиново, кикирики, ким, пб сос. 21гр Протеини 54гр Масти 37гр Јаглехидрати 717 Калории 03. Вечера Вегетаријанска кесадиља Состојки: тортиља, чедар, моцарела, печурки, хоизин сос, црвен грав 24гр Протеини 24гр Масти 12гр Јаглехидрати 360 КалорииЧетврток 01. Појадок Тофу Кајгана Состојки: тофу, куркума, кокосово млеко, чедар вегански, леб, домат 31гр Протеини 20гр Масти 27гр Јаглехидрати 424 Калории 02. Ручек Веге Шпагети Состојки:Шпагети, тофу, грашок, краставица, спанаќ, сусам, пб сос 35гр Протеин 23гр Масти 91гр Јаглехидрати 719 Калории 03. Вечера Салата од козјо сирење и прелив од јагоди Состојки: марула, сирење, сладок компир, семки, ореви, дресинг јагода. 7гр Протеини 23гр Масти 43гр Јаглехидрати 407 КалорииПеток 01. Појадок Капрезе панини Состојки: багет, моцарела, песто, домат 26гр Протеини 34гр Масти 69гр Јаглехидрати 701 Калории 02. Ручек Веге лазања Состојки: црвен грав, пченка, црвен кромид, коријандер, тортиља, доматен сос, кашкавал, црвена пиперка 32гр Протеини 18гр Масти 50гр Јаглехидрати 496 Калории 03. Вечера Плеин веган бол со ориз Состојки: печурки, интегрален ориз, брокула, црвена зелка, морков. 8гр Протеини 27гр Масти 63гр Јаглехидрати 527 Калории 1500-1800 калории на [...]
октомври 11, 2019
Go top